- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiMáte doma malého fotbalistu? Co všechno to obnáší?

Máte doma malého fotbalistu? Co všechno to obnáší?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Chcete mít doma malého fotbalistu? Může začít už velmi brzo, není to nijak finančně náročné a také se dítě naučí pracovat v kolektivu, najde si nové přátelé a bude se mu budovat cílevědomost, trpělivost, také bojovnost a odhodlání. Jak začít s fotbalem, to se dočtete v našem článku.

Proč hrát fotbal?

Fotbal je nejpopulárnějśí sport planety. Jedná se o kolektivní sport, vaše dítě má tak možnost si najít nové kamarády a naučit se fungovat v kolektivu. Díky fotbalu se v dítěti buduje smysl pro zodpovědnost a další vlastnosti, které jistě v životě ocení.

Kdy začít s fotbalem?

Mezi dětmi ve stejném věku mohou být výrazné fyzické i mentální rozdíly. Je tak velmi individuální a je tak důsledně zvážit schopnosti vašeho dítěte. Než dítě přihlásíte, odpovězte si na následující otázky.

 • Je dítě schopné na tréninku vnímat informace?
 • Umí poslechnout někoho jiné než vás?
 • Udrží nastavenou disciplínu ve skupině dětí?
 • Dokáže chápat pravidla sportu?

Nábory dětí se pořádají od 5, 6 let. Je to proto, aby se co nejdříve v dítěti začal správným směrem rozvíjet pohybový talent. Až  pozdějších letech přichází na řadu samotné fotbalové dovednosti.

Náklady spojené spojené s fotbalem?

Na fotbal samotný toho není potřeba moc. Vlastně stačí dětské kopačky, trenky a triko a malý fotbalista může vyběhnout na hřiště. Vezmeme to ale popořadě.

 • dětské kopačky
 • sálové boty (sálovky) – pro zimní přípravu
 • chrániče holení
 • brankářské rukavice
 • fotbalový míč
 • oblečení – trenky, tričko, mikina, tepláky
 • stulpny – vysoké ponožky

Jak je rozdělený fotbalový rok?

Fotbalový rok je rozdělený na 4 období – jaro, léto, podzim zima. Jarní období je od dubna do června a jedná se o pravidelné tréninky s víkendovým mistrovským utkáním nebo přátelským utkáním.

Letní období je od července do srpna. V tomto obdob mají děti volno, pořádají se soustředění, turnaje a také je možné dítě přihlásit na letní fotbalové školy. To jsou speciální programy, kdy se dětem věnují zkušení trenéři a zdokonalují jejich dovednosti.

Podzim, září až říjen, se nese v duchu pravidelných tréninků a o víkendech se hrají podzimní mistrovská utkání. V zimním období, které trvá od listopadu do března se pravidelné tréninky přesouvají do haly nebo tělocvičny a o víkendech se pořádají halové turnaje.

V jakém klubu se má začínat?

U úplně malých dětí je vlastně jedno, kde začne trénovat. Nemusíte se bát, že by vaše dítě, pokud by mělo talent, nemohlo postoupit z nižší soutěže do těch nejvyšších. Z historie českého fotbalu můžeme zmínit Jana Kollera nebo Pavla Nedvěda.

Ovšem pokud je talent patrný už od začátku, je dobré dát dítě do klubu s ligovou příslušností. Jednak proto, že je z nich cesta do nejvyšší soutěží, ale také se dítěti dostane profesionální péče od zkušených trenérů a celkově se dostane do kvalitního a stabilního zázemí.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zpravy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje