- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyJak zvládnout nástup na vysokou po roce distanční výuky?

Jak zvládnout nástup na vysokou po roce distanční výuky?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Teď před vámi bude stát řada úkolů a výzev, na které jste si nemohli na střední zvyknout. Nebude to snadné, ale pokud se budete držet několika základních tipů. vše zvládnete.

1.   Jak si získat náskok před ostatními?

Kdo je připraven, není zaskočen. Určitě nebude na škodu udělat si malý náskok a zjistit si všechny dostupné informace. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete to, co byste jinak museli zjišťovat až za pochodu.

2.   Pomocnou ruku hledejte u dalších studentů

Pomocnou ruku hledejte u starších studentů a to jak na chodbách školy, tak na sítích. Přidejte se do školních skupin a nebojte se na cokoliv zeptat.

3.   Vytvořte si studijní plán

Ohledně studia nic nepodceňujte a již na začátku dbejte na dobré rozvržení. Některé předměty si můžete posunout, jinde musíte být opatrní. Nikdy nic nenechávejte náhodě.

Tip:
Na začátku pro vás bude vše nové a pravděpodobně budete mít práce nad hlavu. Využijte proto možnosti vypracování podkladů seminárních prací, stejně jako řada dalších studentů. Získáte tak podklady seminární práce na zakázku anonymně a od profesionálů v oboru.

4.   Naučte se používat IS

Přes školní informační systém si budete po celou dobu studia zapisovat předměty, přihlašovat se na zkoušky a dostávat známky. Kromě školních povinností tam také najdete různá diskusní fóra a užitečné aplikace.

5.   Přednášky a semináře jako základ studia

Účast na přednáškách je pro vysokoškolské studium klíčová. Ačkoli není povinná, neznamená to, že chodit nemusíte. Pro postup do dalšího semestru budete potřebovat minimální počet kreditů, které právě účastí na přednáškách budete získávat.

6.   Studujte průběžně a neprokrastinujte

První ročník VŠ bývá nejvíce vyřazovací, a proto je nutné učit se průběžně. Nenechávejte vše na poslední chvíli, věřte, vyplatí se vám to. Stačí si jednou za dvě, tři přednášky látku zopakovat a průběžně číst povinnou literaturu.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje