Přísloví „dobrá hospodyňka pro pírko přes plot skočí“ stále platí, byť se již doma peřiny neplní. Šetřit se dá mnoha jinými způsoby, například snížením celkových nákladů za tisk. Předpokládáme, že i vy máte doma vlastní tiskárnu a aktivně ji používáte. Schválně si spočítejte, kolik vás její provoz stojí – nebylo by příjemné odlehčit rozpočtu až o pár tisíc korun za rok? Stačí dodržovat následující tipy a peníze zůstanou ve vaší kase.

Tiskněte jen to důležité

Kdybyste se teď podívala na posledních deset papírů, které jste za poslední dobu vytiskla, pravděpodobně byste došla k závěru, že drtivá většina obsahu pro vás není podstatná. Začněte proto před stiskem tlačítka „tisk“ více promýšlet obsah dokumentu. Pokud často tisknete celé webové stránky, zkopírujte si z nich jen potřebné informace. A odstraňte všechny zbytečné obrázky a fotky – právě tyto prvky jsou největšími barvožrouty.

Nakupujte levné tiskové kazety

Z kvalitních kompatibilních neboli alternativních náplní nemusíte mít strach. Tisknou v kvalitě srovnatelné s originálními kazetami. Za alternativní tonery HP však zaplatíte mnohem méně – stojí jen zlomek běžné ceny. Samozřejmě to platí i pro ostatní značky – za hubičku seženete také neoriginální tonery Xerox, Samsung, Canon apod.

  Barvy na vlasy existují již tisíce let! Jak si barvily vlasy ženy v historii?

Sdílejte dokumenty online

Jděte s dobou a používejte nástroje, které vám usnadní práci a ušetří čas i peníze. V souvislosti s dokumenty a tiskem se nabízí mnoho způsobů, jak je dostat na místo určení v elektronické podobě: e-mailem, přes DropBox nebo třeba nasdílením přes služby Googlu. Připomínáme, že všechny zmíněné metody jsou zdarma.  

Využívejte tablet nebo čtečku

Tisknete, protože chcete mít dokumenty po ruce, ale nechce se vám s sebou tahat notebook? Pokud je ještě nemáte – pořiďte si tablet nebo čtečku. Obojí se vejde do kabelky a umožní vám elegantní používání dokumentů kdykoliv a kdykoliv.

Post by admin

Comment(0)