- Komerční sdělení -zeny
Zajímavosti4 triky, jak elegantně ušetřit při tisku

4 triky, jak elegantně ušetřit při tisku

-

- Komerční sdělení -aktuality

Přísloví „dobrá hospodyňka pro pírko přes plot skočí“ stále platí, byť se již doma peřiny neplní. Šetřit se dá mnoha jinými způsoby, například snížením celkových nákladů za tisk. Předpokládáme, že i vy máte doma vlastní tiskárnu a aktivně ji používáte. Schválně si spočítejte, kolik vás její provoz stojí – nebylo by příjemné odlehčit rozpočtu až o pár tisíc korun za rok? Stačí dodržovat následující tipy a peníze zůstanou ve vaší kase.

Tiskněte jen to důležité

Kdybyste se teď podívala na posledních deset papírů, které jste za poslední dobu vytiskla, pravděpodobně byste došla k závěru, že drtivá většina obsahu pro vás není podstatná. Začněte proto před stiskem tlačítka „tisk“ více promýšlet obsah dokumentu. Pokud často tisknete celé webové stránky, zkopírujte si z nich jen potřebné informace. A odstraňte všechny zbytečné obrázky a fotky – právě tyto prvky jsou největšími barvožrouty.

Nakupujte levné tiskové kazety

Z kvalitních kompatibilních neboli alternativních náplní nemusíte mít strach. Tisknou v kvalitě srovnatelné s originálními kazetami. Za alternativní tonery HP však zaplatíte mnohem méně – stojí jen zlomek běžné ceny. Samozřejmě to platí i pro ostatní značky – za hubičku seženete také neoriginální tonery Xerox, Samsung, Canon apod.

Sdílejte dokumenty online

Jděte s dobou a používejte nástroje, které vám usnadní práci a ušetří čas i peníze. V souvislosti s dokumenty a tiskem se nabízí mnoho způsobů, jak je dostat na místo určení v elektronické podobě: e-mailem, přes DropBox nebo třeba nasdílením přes služby Googlu. Připomínáme, že všechny zmíněné metody jsou zdarma.  

Využívejte tablet nebo čtečku

Tisknete, protože chcete mít dokumenty po ruce, ale nechce se vám s sebou tahat notebook? Pokud je ještě nemáte – pořiďte si tablet nebo čtečku. Obojí se vejde do kabelky a umožní vám elegantní používání dokumentů kdykoliv a kdykoliv.

Předchozí článekKabelky pro mladé holky
Další článekVisačky na kufr

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje