Co jsou to lapače snů? Možná jste se s nimi už setkali v některém z amerických filmů o indiánech. Ano, právě severoameričtí indiáni jsou etnikem, u kterého vznikly lapače snů. K čemu tedy slouží a jak by mohly pomoci vám?

Ochrana před zlými sny

Hlavní funkcí takových lapačů snů je již to, co je naznačeno v názvu, tedy dokážou zachytit zlé, ale i dobré sny, které se nám v noci zdají. Indiáni v tento přínos věří a je pravdou, že i z vlastní zkušenosti můžu říct, že to zřejmě funguje, neboť už se mi nezdají noční můry, jako tomu bylo dříve. Tato pomůcka by měla zachycovat zlé vidiny a za ranního rozbřesku je odvádět pryč, zatímco dobré sny jsou vraceny zpět do duše a mysli člověka.

Z čeho se skládají lapače snů?

Lapač snů v indiánském stylu se tedy skládá z obvodové konstrukce, která by měla představovat cykliku světa, většinou kruhové, v níž je jakýsi výplet, jehož funkci jsme si již popisovali. Zachycuje sny a odvádí je směrem k pírku nebo více pírkům, která jsou po obvodu. A uprostřed si můžete povšimnout zvýrazněného centrálního kamínku, který ale není vždy nutností. Ten představuje duši člověka.

Post by admin

Comment(0)