- Komerční sdělení -zeny
ZdravíVitamín C a vše, co o něm potřebujete vědět

Vitamín C a vše, co o něm potřebujete vědět

-

- Komerční sdělení -aktuality

Neustále všude slýcháme, ať podporujeme svůj imunitní systém, ať doplňujeme vitamin C. Jenže kromě toho, že zabráníme či snížíme riziko vzniku onemocnění nám není poskytováno více důvodů “proč”. Prozraďme si proto vše, co o vitamínu a jeho důležitosti potřebujete vědět.

80-100 mg denně

Lidské tělo je jako stroj. Při každodenním používání se bohužel opotřebovává, což značí jedno – jednoho dne by mohlo vypovědět svou službu. Je proto důležité ztrácené vitaminy a ostatní látky do těla doplňovat. Zpravidla sázíme na přirozený zdroj, kterým je strava, ale ne vždy je jídlo dostačující. Jelikož doporučované množství veledůležitých složek je opravdu vysoké, vyplatí se vsadit také na doplňky stravy, a to konkrétně na lipozomální vitaminu C nebo lipozomální vitamin D či zinek a podobné. Tekuté formy látky jsou lépe vstřebatelné a tělo z nich využije maximum.

Co se týče vitaminu C, jeho doporučená denní dávka se rovná osmdesáti až stovce miligramů denně. Ať už se látku rozhodnete užívat v jakékoli formě, skladujte ji správně a vyhněte se tepelné úpravě, která bývá pro látku zhoubou.

Proč vitamín C užívat?

Posílení imunitního systému – jedna z dobře známých věcí či důvodů, proč vitamín C užívat. Jenže zlepšení naší obranyschopnosti není ten jediný zdravotní benefit na pomyslném seznamu. Dále sem spadá:

  • Ochrana buněk před oxidativním stresem.
  • Podpora syntézy kolagenu.
  • Přispění ke správnému fungování cév.
  • Pomoc při vstřebávání železa.

Když céčko, tak v tekuté formě

Šumivé tablety do vody nebo prášky zapíjené vodou – nejen takto mohou vypadat doplňky stravy doplňující důležitý vitamín do těla. Do popředí se v poslední době dostává tekutá forma vitamínu, která je oproti ostatním lépe vstřebatelná a až z pětadevadesáti procent využitelná (ostatně jak už bylo zmíněno). Bonusem je vyšší efektivita transportu látky a ochrana céčka před nežádoucím trávením či vyloučením močí.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje