- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylProč zvolit šperk z chirurgické oceli?

Proč zvolit šperk z chirurgické oceli?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Šperk z chirurgické oceli je designovou i hypoalergenní alternativou klasického šperku. Výhody tohoto materiálu jsou doplněny výborným poměrem ceny a kvality.

Ocel je tradiční materiál, který lidstvo používá již od starověku. Oproti tomu je chirurgická ocel spíše benjamínek. Používá se sotva posledních sto let – zpočátku spíše pro lékařské účely. Chcete vědět víc? Pak čtěte dál, protože více informací pro vás máme v následujících řádcích.

Oblíbený materiál

Oblibu ve šperkařství si tento materiál získal docela nedávno. Běžně se z něj vyrábí šperky všeho druhu jako jsou například dámské náramky z chirurgické oceli. Složením je chirurgická ocel slitina železa, chromu, niklu, molybdenu a uhlíku.

Představme si nyní několik důvodů, proč začala obliba šperků z chirurgické oceli růst. Jednou z výhod tohoto materiálu je výborný poměr ceny a kvality. Chcete-li potomkům nebo příbuzenstvu pořídit dárek, například dětské náušnice z chirurgické oceli, nepohybují se ceny těchto výrobků nijak zvlášť vysoko, jako tomu může být u zlata nebo stříbra. Ztratí-li pak dítě dárek, zamrzí jej, respektive vás jeho ztráta spíše ze sentimentálních důvodů.

Spoustu výhod

Dalším z benefitů materiálu chirurgická ocel je jeho odolnost. I z toho důvodu se hodí pro děti, neboť právě ony mohou dát šperku více zabrat. Zvláště dětské řetízky z chirurgické oceli, které mají děti během svých aktivit na sobě celý den, vám mohou hodně napovědět. Díky své tvrdosti jim vydrží déle než šperky z jiných materiálů, které by se mohly dříve poničit.

Jednou z nesporných výhod obzvláště v dnešní době je hypoalergenní vlastnost chirurgické oceli. Kontaktní alergie na kov postihuje již mnoho žen i mužů. Nejčastějšími projevy jsou kožní vyrážky v místě dotyku kovu s kůží i velmi svědící ekzémy. Díky chirurgické oceli se tak mohou i lidé, kteří alergií trpí, ozdobit šperky dle svého vkusu. Šperky jsou dostupné v mnoha designových podobách a jistě si lze mezi nimi vybrat i elegantní a nadčasové kousky.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje