- Komerční sdělení -zeny
ZdravíPodzim s jeho krásami i úskalími

Podzim s jeho krásami i úskalími

-

- Komerční sdělení -aktuality

Podzim je krásný, vznešený, inspirující, kreativní, voňavý, barevný a jmenovat bychom mohli dál. Určitě by vás napadlo stovky slov na podzim. Někdo by také mohl říci zima, déšť, teplá peřina, horký čaj, rýma a kašel. Bohužel i to je pravda. Podzimní období sebou mimo nezaměnitelného kouzla přináší také nemoci z nachlazení.

Dopřejte svému tělu potřebný čas

Někdy si za to můžeme sami, protože nás to láká ven a zapomínáme, že meze už dávno nejsou teplé. Vyrazíme oblečení jen nalehko a večer už cítíme, jak nám brní v nose, spouští se rýma, kýcháme, škrábe nás v krku. Rychle hledáme pastilky, teplé ponožky a vaříme si zázvorový čaj s medem a citronem. Máme-li imunitu v pořádku, stačí přírodní prostředky a dvoudenní odpočinek. Někdy jsou veškeré snahy marné a nezabírá ani cibulový sirup, česnek a další babské rady. Pak přichází na řadu návštěva lékárny a zásobení se léky proti chřipce a nachlazení.

Říká se, že neléčená chřipka trvá 7 dní a léčená týden. Tak či tak délku vašeho onemocnění ovlivní možnost odpočívat. Občas se týden protáhne na doznívající kašel, který potrápí i několik týdnů. Pokud budete chodit do práce, tělo nebude mít dostatek prostoru se z nemoci „vylízat“. Už tak oslabená imunita bude volat o pomoc.

Posilovat se nemá jen tělo, ale i imunita

Nehledě na to, že jste hrozbou pro další lidi s oslabenou imunitou. To je přesně ten důvod, proč chodí například v Číně mnoho lidí s rouškou na ústech. U nás to není příliš rozšířené, ale v zahraničí jde o zcela běžnou záležitost. Člověk tak chrání nejen sebe před ostatními kýchajícími lidmi, ale i druhé před sebou, pokud je zrovna nemocný a musí jít ven. Chcete-li si užít podzim přesně tak, jak je popisován v první větě, musíte zapracovat na posílení své imunity. Dostupných prostředků dnes existuje celé množství. Od přírodních produktů, které najdete běžně na pultech obchodů a lepších lékáren, až po doplňky stravy. Nezapomínejte, že připravenému štěstí přeje.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje