- Komerční sdělení -zeny
BydleníJak se správně starat o granitový dřez

Jak se správně starat o granitový dřez

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jednotlivé prvky kuchyňské linky si žádají péči, se kterou je budete moci používat po dlouhá léta. Jak se vlastně starat o granitový dřez, aby vám dobře sloužil? Poradíme postupy, pro které vám stačí domácí prostředky. 

Odolný materiál

Granit je jako materiál velmi odolný. Vzniká zahříváním i stlačováním kompaktní hmoty, která je složena z křemenné směsi, akrylátového pojiva a barviv. Vzniklá hmota se vyznačuje odolností i tvrdostí. Materiál má jednu velkou výhodu – granitový dřez může mít celou řadu tvarů i barevných variet. U některých výrobků se navíc dřez ošetřuje antibakteriální úpravou – výsledný produkt je tak opravdu hygienicky čistý. Vyžaduje ale také péči.

Péče musí být

Jak dlouho vám granitový dřez vydrží záleží nejen na kvalitě jeho provedení. Výrobní proces a použitá pojiva jej definují – proto se nevyplatí shánět levné napodobeniny, ve kterých nejsou pojivové látky kvalitní. Kromě výroby jsme to ale také my, kdo ovlivní životnost celého výrobku.

Pozor na základní fakta

Základní požadavky, které tento materiál má, jsou například to, že na povrch granitu nesmíte pokládat horké hrnce a nádoby. Jednoduše tak celek spálíte. Stejně jako na horké prvky si musíte dát pozor i na kov. Například kovové příbory nebo naběračky by mohly na granitu zanechat stopy rzi. Připadá vám jako samozřejmost, že na povrchu dřezu nebudete nic krájet? V tom případě máte vyhráno a tento bod si již zapamatovat nemusíte.

Čisticí prostředky opatrně

Ohledně čištění povrchu se také granit vyznačuje některými omezeními. Drhnutí drátěnkou nepřipadá v úvahu. Nedoporučují se ani přípravky obsahující písek. Čisticí prostředky s obsahem chlóru nebo bělidel rovněž nebudou nejlepším nápadem. Granitový dřez při správné údržbě vydrží krásný po mnoho let. Stačí jen dodržovat základní požadavky. Nádherný dřez se tak bude vyjímat i ve vaší domácnosti.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje