- Komerční sdělení -zeny
Pro ženyVánoce v domově pro seniory Centrin CZ s.r.o.

Vánoce v domově pro seniory Centrin CZ s.r.o.

-

- Komerční sdělení -aktuality

Společnost Centrin CZ s.r.o., poskytovatel sociálních služeb od roku 2007, provozuje dnes již celkem tři zařízení. Ve Zruči nad Sázavou, Unhošti a Praze poskytuje komplexní sociální služby již téměř 300 seniorům.

Posláním společnosti Centrin CZ s.r.o. je podpora aktivního stáří s cílem zachování kvality života. Vytvářet bezpečné, příjemné domácí prostředí, a to nejen o Vánocích. Jak ale vypadají právě Vánoce v domově?

Oslavy začínají s příchodem adventu, tedy o první neděli po 26.listopadu. Tradičně jsou přípravy na Vánoce spojeny s pestrými ručními pracemi, výrobou dekorací, svátečních předmětů, adventních věnců. Kreativní dílny jsou často spojeny s návštěvou dětí z mateřské školky, základní školy, i gymnázia. Společně dají vzniknout neskutečnými dílům a báječným příběhům, kde dochází k upřímnému sblížení nejstarší generace s tou nejmladší.

Tradiční je v domově návštěva Mikuláše, čerta a anděla, kteří obdarovávají uživatele domova čokoládovými či ovocnými balíčky. Jako vševědoucí z nebe a pekla vzatí, nezapomenou ani na ty seniory, kteří mají jakoukoliv výjimku ve stravovacím režimu. Každý dostane balíček upravený tak, aby si pochutnal a podpořil své zdraví i potěšil chuťové buňky.

Předvánoční čas provází bezpočet hudebních, divadelních a dalších představeních v domově, ale i mimo něj. Seniorům se plní jejich přání. Dárky dostávají od vedení společnosti, svých klíčových pracovníků a zaměstnanců domova, letos prvně také od dobrotivých Ježíškových vnoučat. Na nikoho se nezapomene, vše vede v evidenci sociální pracovnice, která působí jako spravedlivý,  laskavý a poctivý duch Vánoc.

Ani na samotné svátky vánoční nezůstanou senioři bez společnosti. Aktivizační pracovníci jim v pověření Ježíška předají vánoční dárky, kterých se za dobu adventu pro ně sešlo opravdu spousty. Zazpívají si koledy, připomenou vánoční zvyky a tradice, pochutnají si na vánočním cukroví a vánočním menu dle jejich přání a výběru. Pro všechny věřící je připravena samozřejmě i svatá mše vánoční.

PF 2018

Děkujeme všem, kteří investují do domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem společnosti Centrin CZ s.r.o. svůj čas, vnitřní energii a kreativitu, ale i nemalé finanční prostředky a věcné dary. Děkujeme všem sponzorům, kteří nám projevili podporu v roce 2017. Děkujeme obchodním partnerům za dlouhodobou a kvalitní spolupráci. A v neposlední řadě děkujeme našim skvělým zaměstnancům za jejich pečlivě odváděnou práci a skvělý přístup.

Přejeme všem krásné svátky vánoční a úspěšný vstup do nového roku 2018!

Sandra Grünfeldová
www.centrin.cz

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje