- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyVíte, jak si sami vytvořit reflexní oblečení, s kterým...

Víte, jak si sami vytvořit reflexní oblečení, s kterým budete na cestách lépe vidět?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Vážíte si svého života? V tom případě byste měli při cestách na silnicích dbát na to, aby jste byli dobře vidět. Vždycky- pěšky i na kole. Být vidět na silnici je úplný základ bezpečnosti na cestách.

Věděli jste, že reflexní materiály jsou vidět za snížené viditelnosti až na 200 metrů? Reflexní materiály jsou to, co vám může zachránit život. Řidiči si vás díky reflexnímu oblečení všimnou včas a stihnou tak zareagovat nebo zpomalit a vyhnout se tak neštěstí.

Nejčastěji prodávaným doplňkem je reflexní vesta. Možná není úplně slušivá, ale to není její účel. V případě, že byste chtěli mít slušivé oblečení, které na vás včas upozorní, zkuste vylepšit kousky ze svého šatníku. Jak?

S reflexními pásky

Reflexní vesty nejsou jedinou variantou. S reflexními pásky můžete vylepšit i své oblečení. Umístit je můžete podle uvážení. Doporučujeme je ale našívat hlavně do oblasti rukávů a nohavic. Reflexní prvky by totiž měly být umístěny mimo jiné i na pohyblivých částech těla.

Tip: Na zip bundy můžete přidělat taky reflexní odrazku, popř. reflexní odrazku ve formě píšťalky. Jedná se sice o drobný reflexní prvek, ale čím víc takových motivů, tím více jste chráněni před nechtěnou srážkou s vozidlem.

Reflexní nažehlovačky

Vážně “stylovkou” mezi reflexními prvky jsou nažehlovací aplikace. Ocení je hlavně mladší děti, ale naleznete i motivy, které si nechá na bundu nebo džíny našít i teeneger nebo dospělý.

Výhodou těchto nášivek je to, že i bunda, o které jste si myslely, že brzy poletí do koše, protože je na ní nevypratelný flek, může být vzata na milost! Stačí jedna taková reflexní nášivka, která ošklivou skvrnu zakryje a je po starostech!

Jak obrázek nažehlit?

U nažehlování se postupuje úplně stejně jako u jiných nažehlovacích obrázků. Budete potřebovat:

  • Tričko, bundu nebo jiný druh oblečení, na který chcete nášivku umístit
  • Žehličku
  • Nažehlovací obrázek

Místo, na které chcete nažehlovačku aplikovat přejeďte žehličkou, aby se látka zahřála. Pak na toto místo přiložte obrázek- tou hrubší stranou na textil a žehlete přes motiv bez použití páry po dobu cca 50 sekund.

Látku potom nechte vychladnout a sejměte papír, který překrývá motiv. Před prvním praním počkejte alespoň jeden den. A další reflexní módní kousek je na světě!

Svítící tkaničky

Už je to pár let, co reflexní tkaničky frčely v celé republice. Možná je na čase tento trend pomalu začít vracet.

Stačí se porozhlédnout po reflexních tkaničkách v barvě, která by se vám líbila a vyměnit je za ty stávající ve svých teniskách.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje