- Komerční sdělení -zeny
CestováníUdělejte si v zimě čas na lázeňský nebo wellness...

Udělejte si v zimě čas na lázeňský nebo wellness pobyt. Vaše tělo vám bude vděčné…

-

- Komerční sdělení -aktuality

Příchod zimy si přímo říká o odpočinek v lázních nebo wellness hotelu. Maďarské lázeňské městečko Hévíz, které je z ČR vzdálené jen pár hodin cesty autem, nejenže nabízí díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru celoroční možnost venkovního koupání, ale zároveň si zde můžete vychutnat i tradiční Hévízskou terapii, stejně jako mnoho dalších lázeňských kúr. Na své si zde přijdou i milovníci wellness a zdravého životního stylu.

Podstatou tradiční Hévízské terapie je léčivá voda jezera Hévíz, která je díky bohatému obsahu minerálních látek účinná při léčbě poruch pohybového aparátu. Terapii, která je stanovena každému na míru, předchází lékařské vyšetření s posouzením stavu, na základě nichž specialisté určí vhodné terapeutické prvky, které na sebe navazují.  Následně je prováděna podle jasně stanovených pravidel a za stálého lékařského dohledu. Mezi jednotlivé léčebné prvky této terapie patří koupání v termální vodě, léčivý bahenní zábal nebo bahenní koupele či speciální zátěžová lázeň, invence Hévízského revmatologa Dr. Molla Károly. Do individuálního léčebného plánu může být zahrnuta také konzumace léčivé vody jezera Hévíz z pitné fontány, terapeutická masáž, pohybová terapie (jednotlivě a/nebo ve skupině), fyzioterapeutická procedura či vodoléčba (CO2 koupel, podvodní masáž či galvanická lázeň).

Vedle léčebných procedur nechybí v Hévízu ani wellness služby. Medical wellness neboli lékařsky kontrolované kúry se věnují každému jednotlivci zvlášť a přizpůsobují se jeho potřebám. Důležitou složkou procedur je uvolnění stresu a vytvoření vědomí zdravého životního stylu. To vše můžete absolvovat ve wellness částech lázní nebo mnoha hotelích, které hostům vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami nabízejí také zkrášlující a peelingové procedury.

Hévíz je malé město se zhruba pěti tisíci obyvateli, které žije turistickým ruchem celoročně a poskytuje návštěvníkům služby vysokého standardu. Součástí městečka je mnoho restaurací a hospůdek nabízejících místní speciality, stejně jako kaváren a cukráren. K dispozici je 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny.

 

Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz/hevizske_jezero

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje