- Komerční sdělení -zeny
BydleníLED, LCD, Plazma televize, jaká z nich je nejlepší?

LED, LCD, Plazma televize, jaká z nich je nejlepší?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Vybíráte si televizi a váháte, jaký typ televize zvolit? Nabídka televizorů je dnes vskutku široká, takže výběr vážně není vůbec jednoduchý. Nákup neusnadňuje ani skutečnost, že k dispozici máme i 3 různé moderní technologie, a to LCD, PLAZMA a LED televize. Ptáte se, jaká je z nich nejlepší? Zkusili jsme pro vás vytvořit srovnání a doufáme, že vám pomůže s vaším výběrem.

LCD televize

LCD televize jsou v současné době tím nejrozšířenějším typem televizí. Po technologické stránce jsou tyto televize shodné s LCD monitory. Z výše vyjmenovaných typů se jedná o nejstarší typ televize a dnes představuje také tu nejlevnější variantu. LCD televize však nejsou skleněné, jak byste možná čekali, ale plastové, a to nese jistá úskalí. Jaká? -Tak třeba obraz díky tomu může působit poněkud uměle. Dalším negativem LCD televize je i menší barevný kontrast a horší kvalita obrazu. Vůbec tím největším negativem je však pomalá odezva, které nepomůže ani to, že má poměrně dobrou životnost.

PLAZMA

Plazmy to před lety s LCD televizory na plné čáře projely. Proč? Sice byly svého času výdobytkem high technology, ale mají vysokou spotřebu energie a nízkou životnost. Abychom byli objektivní, obraz plazmatické televize je reálný, televizor má také velmi rychlou odezvu, jednotlivé barvy u tohoto typu televizoru jsou mnohem sytější a pohyb je plynulejší.

Výhody a nevýhody LED televize

Televize LED patří aktuálně k nejmodernějšímu typu televizí. LED tv přináší kvalitní obraz, vyšší jas i kontrast než u LCD televizí, má nižší spotřebu, delší životnost, jsou štíhlejší, podporují 3D a jsou dostupné už od těch nejmenších uhlopříček. Najít nevýhody u tohoto typu televize není proto vůbec snadné. Po dlouhém zvažování a hledání, ale můžeme jednu nevýhodu přeci jen zmínit. Levné LED televizory mají kvalitu obrazu totožnou (ne-li ještě horší) s LCD televizemi. Ani zde se proto rozhodně šetřit nevyplácí. Pokud chcete vskutku ten nejlepší prožitek, pořiďte si kvalitní LED televizi, třeba takovou jakou je LED televize Samsung. Ostatně tu si právě můžete velmi výhodně pořídit v renomovaném eshopu Oaza.cz (finalista ve svém oboru za rok 2014).

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje