K přípravám na svatbu patří také tisknutí svatebních oznámení. Většinou k tomuto kroku dochází v okamžiku, kdy jsou vybrané svatební šaty, oblek, kdy je rezervován termín na matrice a vybrané místo, kde k obřadu dojde. V této chvíli se totiž znají ty základní informace, které mají na svatebním oznámení být – čili místo, čas a datum události. A v tento moment se také mohou rozesílat. Ale taky nemusí. Svatební oznámení, které je úhledně darováno ve svatební obálce se svatebním razítkem nahoře, může mít totiž dvě podoby. 

Svatební oznámení oznamující budoucí oddání

Nejčastěji se setkáme s tím druhem svatebního oznámení, které oznamuje, že dva zamilovaní, respektive snoubenci, budou oddání. Svatební oznámení lze tedy v tomto smyslu považovat za svatební pozvánku a žádají tím své okolí, aby s nimi sdíleli jejich svatební den. 

Většinou bývá součástí svatební pozvánky i pozvánka ke stolu. Dříve se darovala jenom těm nejbližším s tím, že kamarádi nebo známí přišli poté později po obřadu a po hostině. Nyní je to běžná součást svatebních oznámení a už se nedělá rozdíl v tom, jestli se pozve jenom rodina nebo i známí a přátelé ke svatebnímu stolu. 

  Originální kabelky za super ceny!

I kvůli tomu lze brát pozvánku ke stolu za jakýsi přežitek či zbytečnost, za který se jenom vyhazují peníze z okna. 

Svatební oznámení oznamující oddání

S čím se dnes setkáváme jenom zřídkakdy, je svatební oznámení oznamující oddání. Už novomanželé svému okolí oznamují, že k jejich oddání už došlo v poslední době. V tomto případě má svatební oznámení skutečně jenom oznamující, informativní charakter a taky by se mohlo zdát, že je zcela zbytečné do něj investovat. Někteří však chtějí svému okolí dát honosně a hezky najevo, že k jejich sňatku došlo, i když tedy nebyli přítomní. Oznamovat to skrze sociální sítě zkrátka stále není ono. 

Post by admin

Comment(0)