Tvrdá voda obsahuje příliš hodně minerálů, což nesvědčí ani lidskému zdraví ani kuchyňským spotřebičům či sprchové hlavici, kde se často ucpávají trysky. Na odstranění vodního kamene existují přípravky, které běžně dostanete koupit v drogérii, ale také si je můžete doma vyrobit.

Nejčastějšími domácími pomocníky v boji s vodním kamenem jsou ocet, kuchyňská sůl, citrón a jedlá soda. Mnohem lepším řešením je však upravit vodu tak, aby tvrdá nebyla a neškodila našemu zdraví a věcem, jako je pračka, myčka či varná konvice a další. Možná se nyní ptáte, jak vodu upravit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Jak poznat tvrdou vodu?

Pokud jste si všimli bílých usazenin, bílého písku a bílých lámavých kousků ve varné konvici, pak máte doma tvrdou vodu. Přesvědčit vás o tom může i suchost vaší pokožky, padání vlasů, špatně umyté nádobí či vyprané prádlo. Protože tvrdá voda snižuje účinky mycích a pracích prostředků, včetně mýdla. Možná vám i sprchovací mýdlo nepění tak, jak by mělo. To není ještě to nejhorší. Pití tvrdé vody se neblaze podepíše na zdraví kostí a kloubů. Pokud dlouhodobě pijete tvrdou vodu, možná už i tyto zdravotní problémy máte.

Jak vodu upravit?

Použijte změkčovač vody AquaSoftener pro domácnosti. Ten ochrání rozvody i spotřebiče, sníží spotřebu mycích prostředků včetně energie, zlepší vlastnosti i chuť vody a v neposlední řadě chrání vaše zdraví. Tento přístroj slouží k úpravě vody (změkčení vody) a zamezuje tak vzniku vodního kamene.

Počáteční investice se vám může zdát strašidelná, ale uvědomte si, že se tak výrazně prodlouží životnost vašich domácích spotřebičů, čímž se vám náklady vrátí, šetří vaše zdraví, což se vyčíslit vůbec nedá a ušetří i energii, protože tvrdá voda způsobuje vysokou energetickou náročnost spotřebičů.

  Co nás může potkat v létě?

Post by admin

Related post

Cestování Články Služby Zdraví Zprávy

Představujeme termální lázně Sárvár – super místo pro léčbu, odpočinek i zábavu!

Zprávy

Na co se zaměřit při výběru cestovního kufru?

Finance

Známe adresu budoucích prominentů

Comment(0)