- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak se zbavit tvrdé vody a vodního kamene

Jak se zbavit tvrdé vody a vodního kamene

-

- Komerční sdělení -aktuality

Tvrdá voda obsahuje příliš hodně minerálů, což nesvědčí ani lidskému zdraví ani kuchyňským spotřebičům či sprchové hlavici, kde se často ucpávají trysky. Na odstranění vodního kamene existují přípravky, které běžně dostanete koupit v drogérii, ale také si je můžete doma vyrobit.

Nejčastějšími domácími pomocníky v boji s vodním kamenem jsou ocet, kuchyňská sůl, citrón a jedlá soda. Mnohem lepším řešením je však upravit vodu tak, aby tvrdá nebyla a neškodila našemu zdraví a věcem, jako je pračka, myčka či varná konvice a další. Možná se nyní ptáte, jak vodu upravit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Jak poznat tvrdou vodu?

Pokud jste si všimli bílých usazenin, bílého písku a bílých lámavých kousků ve varné konvici, pak máte doma tvrdou vodu. Přesvědčit vás o tom může i suchost vaší pokožky, padání vlasů, špatně umyté nádobí či vyprané prádlo. Protože tvrdá voda snižuje účinky mycích a pracích prostředků, včetně mýdla. Možná vám i sprchovací mýdlo nepění tak, jak by mělo. To není ještě to nejhorší. Pití tvrdé vody se neblaze podepíše na zdraví kostí a kloubů. Pokud dlouhodobě pijete tvrdou vodu, možná už i tyto zdravotní problémy máte.

Jak vodu upravit?

Použijte změkčovač vody AquaSoftener pro domácnosti. Ten ochrání rozvody i spotřebiče, sníží spotřebu mycích prostředků včetně energie, zlepší vlastnosti i chuť vody a v neposlední řadě chrání vaše zdraví. Tento přístroj slouží k úpravě vody (změkčení vody) a zamezuje tak vzniku vodního kamene.

Počáteční investice se vám může zdát strašidelná, ale uvědomte si, že se tak výrazně prodlouží životnost vašich domácích spotřebičů, čímž se vám náklady vrátí, šetří vaše zdraví, což se vyčíslit vůbec nedá a ušetří i energii, protože tvrdá voda způsobuje vysokou energetickou náročnost spotřebičů.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje