- Komerční sdělení -zeny
CestováníVýlet Českým rájem - Sedmihorky, Hrubá Skála, Valdštejn

Výlet Českým rájem – Sedmihorky, Hrubá Skála, Valdštejn

-

- Komerční sdělení -aktuality

Malebné vesničky, impozantní skalní útvary a města, hrady a zámky, které by mohly vyprávět příběhy odehrávající se po stovky let v krajině, kde si připadáte jako v pohádce…to je Český ráj.

Valdštejn
Valdštejn

Trasa výletu:

Lázně Sedmihorky – Hrubá Skála – Valdštejn – Lázně Sedmihorky (celkem cca 10 km)

Výchozí místo tohoto výletu se nachází v Lázních Sedmihorky. Tyto vodoléčebné lázně byly založeny v letech 1839 až 1841 lékařem Antonínem Vincencem Šlechtou, jehož busta nyní zdobí prostor před hlavní budovou. V areálu lázní se nachází parkoviště, rychlé občerstvení i restaurace.

My se ale po zelené turistické stezce vydáme k zámku Hrubá skála. Tento zámek vznikl přestavbou původního hradního sídla v polovině 14. století. Areál zámku je přístupný, je zde možno navštívit hradní věž, restauraci a historické slavnosti. V sezóně je zde také otevřeno občerstvení a stánky s upomínkovými předměty.

Stále po vyznačených cestách

Naší další zastávkou bude arboretum Bukovina, na které narazíme, když se vydáme od zámku po červené turistické značce směrem k hradu Valdštejn. Bylo založeno už roku 1860 a roste zde 41 druhů dřevin. Vstup do arboreta je bezplatný, nachází se v něm také informační centrum. Nedaleko arboreta je další občerstvení na naší trase. Pokračujeme dále po červené až k hradu Valdštejn.

Valdštejn je nejstarší hrad v Českém ráji, byl založen roku 1260. Hrad je přístupný a v sezóně zde probíhají prohlídky s průvodcem. U hradu se také nachází restaurace.

Hrady a zříceniny

Od hradu se po žluté značce začneme vracet zpět do Sedmihorek. Po cestě potkáme několik vyhlídek, kde si ještě jednou budeme moct prohlédnout celé Hruboskalské skalní město. Na křižovatce u Antonínova pramene přejdeme na modrou, která nás dovede zpět na výchozí místo našeho putování.

Náš tip: Nezapomeňte si na výlet obléci kvalitní funkční oblečení.

Redakce Svět-ženy.cz

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje