Španělsko láká a vábí divokými býčími zápasy či temperamentním tancem flamenco. Ovšem teď tam mají další unikát – chameleonskou zmrzlinu! Pokud se tam v létě chystáte na dovolenou, můžete ji hned po příletu ochutnat.

Španělský hit

Španělský hit

Z koníčka si udělal byznys

Vymyslel ji bývalý španělský profesor fyziky z Barcelony Manuel Linares. Tomu se v původním zaměstnání moc nedařilo, a tak hledal profesi, která by ho více bavila. Coby velký milovník zmrzliny se nakonec rekvalifikoval na jejího výrobce a pozitivní výsledek se brzy dostavil.

Zúročil vysokoškolské vzdělání

Dlužno dodat, že Manuel Linares uspěl díky tomu, že dokázal zúročit své předchozí vědecké znalosti a zkušenosti. Za pomoci několika kolegů vytvořil neobvyklou zmrzlinu, která změní barvu v závislosti na změnách teploty a kyselého prostředí v lidských ústech.

Za všechno může elixír lásky!

Zmrzlina-1

Zmrzlina je vyrobena z ovoce a dalších přírodních ingrediencí, chutná jako tutti-frutti. Kopečky nabrané do kornoutku jsou však stříkány tekutinou, kterou Manuel Linares nazývá „elixír lásky“. Tento speciální roztok urychluje proces změny barvy. Ta je nejdříve brčálově modrá, ale během konzumace se mění přes růžovou až na fialovou. Zmrzlina dostala příznačný název Xamaleón. Takže hurá na dovolenou do Španělska!

  Zimní dovolená na Šumavě! Ubytujte se v malebném penzionu U černého kohoutka

Related post

Cestování

Krásná a levná dovolená

Zprávy

Na co se zaměřit při výběru cestovního kufru?

Cestování Zahraničí

Chcete poznat asketický způsob života? Hurá do Bulharska!

Comment(0)