Blíží se čas letních prázdnin – čas, kdy budu mít školou povinné děti dva měsíce “klid” od školy. Rodiče, které v tomto čase nemají dovolenou, musí svému dítěti zařídit hlídání spojené s aktivitami. Právě z toho důvodu vznikly městské nebo příměstské tábory. Ty probíhají ve většině případů v letním období. na tábory je možné každý den docházet, ale i s možností noclehu.

Příměstský tábor

Příměstský tábor

Orientace

Nabídka letních táborů je opravdu rozmanitá. Svému dítěti můžete vybrat nejen místo tábořiště – ale také téma, kterému se bude po dobu táboření věnovat. Existuje jich celá řada. Například pro děti, milovníky koní, vznikl příměstský s koňmi jak pro začátečníky tak i pokročilé. Tábor je specializován na výcvik jízdy na koni, ale přinese jim i doplňující informace k chovu koní a jejich péči. Pokud vaše dítě miluje tanec, přihlaste jej do tanečního tábora. Pokud chcete svému dítě i v době letních prázdnin dopřát pořádnou lekci učiva formou zábavy, v široké škále vyberte tábor zaměřený na výuku cizích jazyků.

  Výkladní skříň plná překvapení pro děti i rodiče

Jak vybrat

Vybírejte takové tábory, kde znáte nebo si můžete zjistit reference – jak na místo tábořiště, tak na pořadatele. Znát jejich dlouhodobou praxi, bezpečné a zajímavé místo pro dítě jsou snadno zjistitelné informace – ale k nezaplacení. Seznamte se s programem pro děti. Vy to své znáte nejlépe a budete vědět, co by se mu zamlouvalo. Dítě pošlete na tábor s jeho kamarádem, bude s ním jisté “v kramflecích” a nebude se natolik obávat odjezdu.

Příprava

Pokud jste nějaký tábor vybrali, je důležité, aby jste dítě na odjezd připravili. Musí vědět, jak vše bude na táboře vypadat a probíhat, kdo s ní pojede a čemu se bude věnovat. Vězte, že takovéto pro nás nedůležité věci, jsou pro dítě obrovskou starostí. Jeho nepřipravenost může vést k obavám z odjezdu. Balení věcí na tábor taktéž provádějte s dítětem, aby vědělo, co s sebou má. Komunikujte s ním a vysvětlujte, na co danou věc má a i kdy ji použije. Zabalte mu s sebou jeho oblíbenou hračku, knížku,… Jen si každý sáhněme do svědomí. Každý večer vždy přicházel stesk a smutek po rodičích.

  Odměna za maturitu

kids

Odjezd, pobyt, příjezd

Odjezd neuspěchejte. Snažte se vše v klidu připravit a doražte včas na místo odjezdu. Překontrolujte znovu ty nejdůležitější věci – peněženku, kartičku pojišťovny, apod. Pobyt svému dítěti zpříjemněte kratším dopisem, ve kterém popíšete, co děláte a co je doma nového. Text by měl být povzbudivý a v žádném případě by neměl obsahovat smutné zprávy. V den, kdy vám ratolest přijede, nezapomeňte dorazit včas na místo příjezdu. Nejvíce smutný pohled je na dítě, které v době příjezdu nevidí své rodiče či sourozence. Zbytek dne poslouchejte zážitky a nechte si vyprávět vše, co dítě zažilo. Závěrem ho pochvalte, jak je šikovné a jak vše statečně zvládlo.

Comment(0)