- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak si vybíráme našeho partnera?

Jak si vybíráme našeho partnera?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Každý člověk během svého života potká asi 100 až 150 lidí, s nimiž by měl šanci na klidné a spokojené soužití. Ne vždy si ale bohužel svého partnera vybereme z této skupiny. Možná vás překvapí, podle jakých kritérií si své partnery vybíráme.

Výběr na principu podobnosti

Někteří lidé si svého partnera vyberou podle toho, co mají sami rádi. Hledají zkrátka někoho, kdo má podobné hodnoty a životné cíle jako oni sami či někoho, kdo žije podobným životním stylem a má podobné aktivity.

Často si lidé vybírají partnera přibližně stejného věku, vzdělání či ze stejného socioekonomického zázemí. Svou roli hraje i tzv. sourozenecká homogamie. Člověk, který vyrůstal s mladším sourozencem, má tendenci hledat si k sobě partnera, který vyrůstal ve stejné pozici jako on – tedy také jako starší sourozenec.

Výběr na principu odlišnosti

Zde platí staré známé: „Protiklady se přitahují“, neboť tento výběr partnera je založen na principu vzájemného doplňování. Často pár tvoří např. dominantnější a submisivnější člověk, člověk emotivní a člověk spíše racionální, optimista a pesimista atd.

Výběr partnera podle rodičů

Nezřídka kdy dochází k tomu, že si své partnery vybíráme tak, aby byli podobní našim rodičům. Ačkoliv někdy toužíme po někom, kdo bude zcela odlišný (např. nebude alkoholik či cholerik), podvědomě si vybíráme partnera, který jakoby našim rodičům z oka vypadl.

Některé z teorií tvrdí, že očekávání ohledně všech svých vztahů si člověk buduje právě na základě vztahů s rodiči. Uveďme jednoduchý příklad: Ten, kdo měl doma nedostatek lásky, touží si nalézt partnera, o kterém se domnívá, že mu lásky poskytne dostatek. Otázkou však zůstává, zda takovéhoto partnera dokáže najít nebo zda si podvědomě vybere někoho, s kým mu bude láska opět scházet…

Rada na závěr? Při výběru vhodného partnera je nezbytně nutné být ve střehu! Pokud patříte mezi ty, kteří svůj protějšek stále hledají, nezoufejte, určitě již brzy narazíte na někoho z výše zmíněné skupiny 100 až 150 lidí, s nimiž máte šanci na klidné a spokojené soužití.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje