Na řadu z nás pomalu, zato jistě začíná doléhat deprese z nadcházejících chladných měsíců. Naštěstí však existuje řešení v podobě pestrobarevné oázy klidu, kde si na vás ani ty největší a nejkrutější rozmary počasí nepřijdou. I lidem holdujícím zimním sportům po nějaké době přijde už zima dlouhá. Přineste si díky drobným trikům do svého domova teplo v podobě barev, tapet, nábytku, textilií a dekorací.

Základem jsou barvy

Zažité tvrzení, že interiér je nutné vymalovat pouze za účelem rekonstrukce, je přežitek. Vymalovat pokoj nebo klidně i celý byt můžete, kdykoli se vám zachce. Máte-li na to čas, chuť a prostředky, mohou stěny u vás doma každou sezónu vypadat jinak. Ovšem nepředstavujte si zbytečnou lopotu, zdlouhavé malování a stěhování nábytku. Interiér rozzáří i barevně odlišné okraje zdí či futer – což se dá hravě zvládnout za pár hodin. Místo barev lze použít i tapety či bordury. Barvy vybírejte teplé, které evokují pocit útulnosti, pohody a bezpečí.

Přehozy

Přehozy

Hřejivě působí také dřevo a další doplňky, jako jsou ubrusy, přehozy, polštářky a jiné textilie. Pokud vás v prodejně nic nezaujme a patříte k těm zručnějším, můžete si koupit peruánskou látku a něco si sami ušít. Zabavíte se při dlouhých zimních večerech a ještě přispějete vlastnoručně k zútulnění vašeho hnízdečka. Peruánské látky jsou velmi pevné a ušít se z nich dá, co vás jen napadne. Potahy na židle, polštářky na sedací soupravu, přehozy. Vneste do vašeho bytu krapet tepla a šmrncu z Latinské Ameriky. Pokud si na výrobu netroufáte sami, lze koupit úžasné hotové výrobky.

  Úsporné, komfortní a funkční bydlení v dřevostavbách

dekorace

Nepodceňujte kouzlo dekorací

Ať už je momentální počasí se svými všudypřítomnými bacily, mlhavými rány, deštěm či sněhem nepříjemný, jedno je potřeba uznat. A to, že sezónní barvy a dekorace mají něco do sebe. Jakmile to bude jen trochu možné, vydejte se na procházku a přineste si z venku přírodní dekorace. Ať už jsou to větvičky, šišky, klacíky. Vyhrát si samozřejmě můžete rovněž s jablky, svíčkami, skořicí atd. Dekorace jsou neodmyslitelnou součástí každého útulného interiéru. Určitě na ně nezapomínejte.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Žena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

 

Related post

Bydlení Dekorace

Vaše bydlení prokoukne s těmi správnými dekoracemi

Comment(0)