- Komerční sdělení -zeny
Pro ženyPlavky, plavečky, víme, jak se o ně postarat!

Plavky, plavečky, víme, jak se o ně postarat!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Léto je v plném proudu a k tomu patří i koupání a pobyt u vody. Stejně jako u jiného oblečení i u plavek je potřeba vědět, jak se o ně starat. V opačném případě je můžete hned po první sezóně vyhodit, a to by byla škoda.

Věděli jste, že asi jen 40 % lidí pere plavky hned po koupání nebo ještě ten samý den? Právě špatná nebo opožděná péče o plavky způsobuje, že se urychlí jejich opotřebení a ztrátu pružnosti. Jak to tedy udělat, aby k tomu nedošlo?

Svou pružnost plavky ztrácí především ve chvíli, kdy se dostanou do styku s krémy na opalování, tělovými mléky, potem, chlorem nebo vysokými teplotami. Což je poměrně velký problém, protože si nikdo nepořizuje plavky proto, aby mu ležely v tmavé a suché skříni, ale proto, aby se v plavkách opaloval či koupal. Správnou péčí po návratu domů, však můžete životnost plavek značně prodloužit.

Praní a péče o plavky krok za krokem

Plavky perte po každém nošení

Ale opravdu po každém. Nehraje roli, jestli jste je měli chvilku na sobě, nebo v nich byli celý den. I po chvilce musí plavky do pračky.

Nepoužívejte na plavky žádnou aviváž či změkčovač

Stejně jako sportovnímu oblečení, ani plavkám nesvědčí aviváže a změkčovače. Plavky bývají nejčastěji vyrobeny z lycry a její vlákno se působením aviváže obalí a přestává pružit.

Používejte jemný prací prostředek

Sice jemný, ale určitě ho přidejte do vody, pouze čistá voda k vyprání nestačí. V ideálním případě by měl být prášek na praní spodního prádla a plavek. Použít můžete i mýdlo, kterým se běžně myjete vy.

Plavky perte ve vlažné vodě do 30 °C

Pokud perete plavky v pračce, pak vždy nastavte nízkou teplotu a nezapomeňte dát plavky do pracího sáčku, který používáte na praní spodního prádla. V pracím sáčku totiž nedojde k mechanickému poškození prádla.

Neždímejte plavky

Rozhodně je nekruťte a přebytečné vody se zbavte pouze pomocí jemného ždímání a ručníku. Potom nechte plavky uschnout na stinném místě. Slunce by plavky vyšisovalo a neměly by potom tak syté barvy. Kromě toho byste poničili vlákna v plavkách a ta by pak ztratila pružnost.

Vyhněte se hrubému povrchu

Ostrý a hrubý povrch číhá úplně všude, okraje bazénu, zídky, dřevěné lavičky a podobně. O to všechno se mohou plavky odřít. Když se nekoupete, měli byste si pod sebe dávat ručník, pareo nebo jiné oblečení, abyste předešli poškození dámských plavek.

Často plavky převlékejte

Když vyrazíte na pláž nebo k bazénu na celý den, nezapomeňte si vzít několikery plavky. Především spodní díly plavek dost trpí. A netrpí jen plavky, zdravé to není ani pro pokožku. Mokré plavky navíc mohou dámám způsobit i další nepříjemnosti. Když budete mít s sebou vícero plavek a budete je střídat, problémům předejdete.

Věnujte pozornost uložení dámských i pánských plavek

Až skončí léto a budete plavky uklízet, nikdy neukládejte plavky do igelitových sáčků. Po půl roce byste je mohli totiž najít v opravdu hodně špatném stavu. Gumičky by byly zničené a plavky by špatně seděly. Před uložením se také ujistěte, že jsou již dokonale suché.

Najít plavky, které sedí není vůbec jednoduché. Když je najdete, tak se jich určitě nebudete chtít vzdát. Když budete dodržovat pravidla, která jsme vám představili, ani nebudete muset. Sice byste je měli pravidelně přepírat doma, ale nic nezkazíte, když je i s ostatním oblečením pošlete do čistírny a prádelny, kde se o vaše dvoudílné i jednodílné plavky postarají.

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje