- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiMandarinky – oranžové zlato, začněte je konzumovat i vy!

Mandarinky – oranžové zlato, začněte je konzumovat i vy!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Mandarinky jsou příbuzné pomerančům a řadí se mezi citrusy. Oproti pomerančům jsou však menší, sladší a také se mnohem lépe loupají. Čím vším jsou pro lidské zdraví přínosem?

Jezte je pravidelně

Mandarinky obsahují velké množství kyselin, zejména potom jablečné a citronové. Ty kladně působí na lidský organismus a čistí jej od nežádoucích látek. Ovoce se vyznačuje i širokou škálou vitamínů, mezi jinými vitamín A, B1, B6 a C. Obsah minerálních látek se potom omezuje na fosfor, hořčík, draslík, vápník, železo, měď a selen. Hlavní složkou mandarinek je voda, kterou následuje vláknina, sacharidy a malé množství bílkovin a tuků. I proto jsou oblíbenou potravou lidí, kteří si hlídají svůj jídelníček.

Mandarinky jsou velmi prospěšné v boji s močovými cestami či kameny. Díky obsahu vlákniny také pozitivně ovlivňují trávení a činnost střev. V zimních měsících jsou vzpruhou pro imunitní systém, který si z nich bere důležité látky pro správnou funkci.

Smoothie z mandarinek

Mandarinky jsou výborné k samotné konzumaci, ale také jako přídavek do některých jídel. Pokud si však chcete dopřát toto vynikající ovoce ke snídani, volte mandarinkové smoothie.

Mandarinkové smoothie

4 mandarinky

2 banány

2 jablka

 

Vydatné smoothie s mandarinkou

1 hrnek ovesných vloček

1 bílý jogurt

4 mandarinky

1 banán

½ hrnku jahod

 

Mandlové smoothie

4 mandarinky

2 banány

250ml mandlového mléka

2 vrchovaté lžíce mandlí

 

Smoothie mixér

Příprava smoothie je sice jednoduchá, ale bez pořádného mixéru se neobejdete. Vyzkoušejte například mixér Orava RM-2000 a zjistíte, že bez tohoto praktického pomocníka se již neobejdete. Mixér má výkon neuvěřitelných 2000 W, díky čemuž bez problémů rozmixujete i tvrdé potraviny. Led, kořenová zelenina ani obilí či ořechy již nebudou problém. Součástí je dvoulitrová nádoba, do které se vejde opravdu velká porce smoothie. Mixér vám ale bude nápomocný i při přípravě polévek, omáček či koktejlů. Ovládání je snadné stejně tak jako údržba.

Pokud vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete jej na www.orava.info.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje