Léto se nám nezadržitelně blíží a nese s sebou jak radosti slunečných dní, tak také „starosti“ s tímto obdobím spojené. A jednou z těch nejzásadnějších starostí je postava do letních modelů, ať už plavek nebo odhalujících šatů a upnutých kraťásků.

Odlehčete jídelníček a zaveďte pravidelný pohyb

Samozřejmě, že všichni víme, jaké prvotní kroky jsou zapotřebí, když chcete dosáhnout štíhlejší siluety. Nesázejte na alternativy „bez práce“ s využitím doplňků stravy a jiných „ověřených metod“ s využitím jedné suroviny, která bez jakýchkoliv jiných změn nastartuje metabolismus a zajistí vám tak krásnou postavu. Opravdu tomu věřte, pokud chcete být krásná a štíhlá a současně i zdravá a v kondici, je třeba jídelníček pozměnit a sestavit promyšleně a do týdenního plánu zahrnout pravidelný sport, tanec či jiný pohyb, i kdyby mělo jít o pravidelnou chůzi z práce domů.

Zvyšte přísun živin

Naše strava by měla obsahovat velké množství vlákniny, která napomáhá ke správnému trávení, chybět nesmí ani vitamíny a minerální látky. Co se naopak snažte omezit nebo zcela vynechat, to je maso – ulehčíte tak játrům a ledvinám. Eliminovat byste měli rovněž sůl a cukr, a to nejen v období půstu. První dny konzumujte dostatek ovoce a zeleniny, postupně začněte přidávat další potraviny, jako semínka, ořechy, cereálie nebo luštěniny. Hlídat si nezapomínejte také pitný režim, ten je totiž při dietách klíčový. Omezením stravy totiž přicházíte o cenné tekutiny.

Nezapomínejte na pitný režim

Ideální způsob, jak zabít dvě mouchy jednou ranou, představují ovocné a zeleninové šťávy. Jejich konzumací vstřebává naše tělo obrovské množství živin, které dovede okamžitě využít ve svůj prospěch. Protože se organismus nemusí zatěžovat jejích trávením, podstatně tak ulehčí trávicím orgánům. A strádat rozhodně nebudou ani vaše chuťové buňky, kombinovat totiž můžete různé druhy plodů. Snažte se hlavně o pestrost, kromě osvědčených spojení se nebojte experimentovat a objevovat nové chutě. Co třeba přidat zázvor nebo chilli papričku? S nimi teprve dostanou nápoje ten správný říz.

Přestaňte se vymlouvat

Příprava takových vitaminových bomb je rychlá a jednoduchá, proto si je snadno připravíte i po ránu, když není času nazbyt. Stačí si jen opatřit šikovného pomocníka, který veškerou práci obstará za vás. Jedním z takových je například odstředivý odšťavňovač ovoce a zeleniny OS-111 od společnosti Orava. Nastavit u něj lze pět rychlostí pro různé druhy plodů. Díky jeho extra velkému plnicímu otvoru se skvěle hodí i na odšťavňování celého ovoce, aniž byste ho museli předem krájet. Čas vám ale ušetří i jeho snadné čištění. Argumenty, že žít zdravě prostě nestíháte, se tak stanou jenom obyčejnými výmluvami!

  Rolety jsou stále oblíbenějším stínícím prvkem. Vyznáte se v nich?

Post by admin

Comment(0)