Rty jsou výrazným prvkem našeho obličeje a zejména ženy si potrpí na krásné, plné a ideálně tvarované rty. Někdy nám ale příroda nenadělí to, co bychom si přáli a malé, úzké nebo špatně tvarované rty mohou psychice hodně ublížit. V takových případech existují možnosti, které mohou s tvarem rtů udělat mnoho.

Naše rty jsou součástí mimických svalů na obličeji. Používáme je denně, ale většina z nás se o ně moc nezajímá. Věděli jste například, že na rtech nenajdete žádné potní žlázy? Že pokožka rtů je na rozdíl od ostatní pokožky na obličeji velmi tenká? Že rty mají tendenci vysychat a praskat, protože nemají mazové žlázy? Nebo že se rty při slunění mohou velmi rychle spálit?

Ideální rty

Krása rtů spočívá v jejich tvaru. Ideální tvar je podle studií takový, kdy má dolní ret dvojnásobnou šířku toho horního. Velmi smyslný je i tzv. Kupidův oblouk neboli tvar písmene „V“ na horním rtu.

S ideálním tvarem rtů se rodí jen málokdo z nás a v případě nespokojenosti si moderní estetické metody dokážou poradit s tím, aby vaše rty byly plné, pěkně tvarované a symetrické. K tomu slouží aplikace kvalitních výplní s kyselinou hyaluronovou. V BcD Clinic lékaři používají pouze certifikované, tedy nejkvalitnější a dlouhotrvající materiály.

  Jak vybrat vhodnou dietu?

V jakém případě nad modelací rtů uvažovat?

Nevíte, jestli uvažovat nad zvětšením rtů? Modelace a zvětšení rtů je vhodná v případě že:

  • při úsměvu nemáte rty téměř vidět a obnažují se vám zubní krčky,
  • máte výrazný nepoměr mezi horním a spodním rtem,
  • věk způsobil zmenšení objemu rtů,
  • jste nespokojeni s tvarem nebo objemem rtů.

Úprava rtů kyselinou hyaluronovou

K modelaci rtů se využívají výplně kyselinou hyaluronovou, která nejen, že zvětšuje objem rtů, ale také zpevňuje kontury, vyrovnává asymetrie, dokáže pozvednout pokleslé koutky a mohou odstranit vrásky nad horním rtem.

Aplikace zajistí okamžitý viditelný efekt, ale protože se kyselina hyaluronová postupně vstřebává, není efekt trvalý. Na základě původní velikosti, metabolizmu organizmu i podle vašeho životního stylu je třeba aplikaci opakovat vždy po 6-12 měsících. Někdy však mohou výplně vydržet i několik let.

V případě, že jsou vaše rty velmi rozpraskané, může pomoci hydratace rtů kyselinou hyaluronovou, která se aplikuje těsně pod povrch. Rty jsou pak vypnuté a vyhlazené.

Více o kyselině hyaluronové si pak můžete přečíst v tomto článku.

Vzhled rtů upraví i odstranění vrásek nad horním rtem

S tím, jak nám přibývají roky, se objevují vrásky a okolí rtů není výjimkou. Zde se tvoří vrásky, které mohou zasahovat do červeně rtů. Pomoci mohou opět výplně kyselinou hyaluronovou nebo velmi jemná dávka botulotoxinu aplikovaná speciální technikou v oblasti horního rtu. Nižší dávka botulotoxinu uvolňuje napětí svalů horního rtu a může horní ret i pozvednout.

  Upravte jídelníček a budete hubnout

Obavy nejsou na místě

Modelace rtů se nemusíte nijak obávat. Při správném postupu a aplikaci přiměřeného množství výplně na správná místa se dosáhne přirozeného vytvarování rtů. Nepřirozeně tvarované nebo „nafouklé“ rty svědčí o nesprávně provedeném zákroku a použití zbytečně velkého množství materiálu. Proto se vždy obracejte na profesionály, kteří mají s modelací rtů zkušenosti a používají kvalitní materiály. Nebojte se pokládat otázky, zkušený zdravotník vám na všechny odpoví.

Post by admin

Comment(0)