- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak správně vybrat školní batoh?

Jak správně vybrat školní batoh?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Pro každodenní chození do školy je důležité mít kvalitní a správný batoh. Ze správného školního batohu nebudou dítě bolet záda a navíc ho bude rádo nosit. Jenže jak vybrat ten správný? V tomto článku se vám pokusíme poradit, na co se zaměřit při výběru nového školního batohu.

První batoh pro prvňáčka

První třída je velkým okamžikem, kdy dítě vstoupí do systému a začne pravidelně chodit do školy. Na tento okamžik musíte být vybavení tím nejlepší vybavením, které dítěti ulehčí nové náročné úkoly. Školní aktovka je velmi důležitou součástí výbavy každého prvňáčka. Každý rok v období před začátkem roku jsou proto batohy pro prvňáčky žádaným zbožím a na trhu se objevují nejrůznější motivy a typy. V dnešní době už se nemusíte omezovat pouze na nákup klasické aktovky. Existují i batohy pro prvňáčky, které mají všechny potřebné vlastnosti a jsou mnohdy lepším řešením.

Vyztužená a zpevněná záda pro zdravou páteř

Při výběru batohu nebo aktovky hlídáme, aby byla vyztužená záda. Zpevněná konstrukce zad zabraňuje špatnému držení těla, které může vést k nepříjemným problémům se zády, kdy jsou nerovnoměrně zatěžovány svaly okolo páteře a sama páteř je křivena. V dospělosti by to mohlo vést k velkým problémům a nosit každý den těžkou tašku bez zpevněných zad může být hlavně pro malé děti velmi nevhodné.

Školní batohy i pro větší

Větší děti už si rády vyberou batoh sami, opět je ale dobré dohlédnout na to, aby měl školní batoh dostatečnou velikost a byl pevný. Měla by se do něj vejít minimálně formát A4 a měl by mít dostatek úložného prostoru pro umístění lahve s pitím nebo svačiny.

Batoh by se měl dítěti líbit

Školní batoh by se měl dítěti líbit, aby ho nosilo rádo. Zapojte ho proto do výběru. Nejdříve se pokuste sami zúžit výběr na batohy, které splňují technické požadavky a potom nechte na dítěti, co se mu líbit. Stejně tak ostatní školní potřeby je dobré kupovat přímo s dítětem, protože ví, co do školy potřebuje a bude mít radost, když bude mít hezké věci.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje