- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak se dá rychle a účinně zhubnout jízdou na...

Jak se dá rychle a účinně zhubnout jízdou na kole

-

- Komerční sdělení -aktuality

Nechcete se denně mučit v posilovně, a přesto chcete zhubnout a znovu pohodlně obléct své oblíbené šaty nebo kalhoty, které vám začínají být trošku těsné? Vyzkoušejte cyklistiku a stačí, pokud budete jezdit na kole třikrát týdně a brzy uvidíte první změny. Na nic nečekejte, pořiďte si nové kolo a šlápněte do pedálů!

Plán jízdy na kole

Pokud chcete začít jezdit na kole opravdu pravidelně a tímto sportem hubnout, tak byste měli mít plán. V první řadě je dobré vyřešit otázku pořízení kola. Zamyslete se nad tím, zda budete na kole jezdit denně do práce, zda budete jezdit na výlety nebo si užívat adrenalinové cyklistiky v terénu. Podle toho vyberte ideální kolo. Volit můžete mezi horským, trekingovým nebo silničním kolem. Moderním a oblíbeným trendem je také elektrokolo, které vám pomáhá při větší zátěži a do větších kopců. Je na vás, jakému kolu dáváte přednost.

Kolik ujet

Po výběru kola si stanovte svůj cíl. Naplánujte si, zda budete jezdit denně, zda ráno nebo večer a jakou máte přesnou představu o frekvenci jízd v rámci týdne i v rámci měsíce. Za hodinu středně rychlé jízdy na kole spálíte přes 1000 Kj, to je stejné množství jako při hodině rychlejší chůze po rovině. Nezapomeňte, že pokud jedete na kole z kopce, tak nespalujete nic, je tedy velmi důležité zvolit chytře i terén, stejně jako pravidelnost jízdy na kole.

Jak často jezdit

Chcete-li zhubnout a vidět co nejdříve výsledky, tak jízdu na kole zařaďte do svého programu alespoň třikrát až čtyřikrát týdně. Vyberte si svižnější tempo po rovině a nebojte se občasného stoupání. Ideální rychlostí je zhruba patnáct kilometrů za hodinu. Myslete také na to, že vaše spalování a metabolismus se nastartuje asi po dvaceti minutách jízdy a pokud udržíte tempo, tak začne rychle a efektivně spalovat přebytečné kilogramy. Prvních výsledků si můžete všimnout už po prvním měsíci. Nebojte se pak své tempo a zátěž i postupně zvyšovat.

Zdravotní účinky jízdy na kole

Mezi výhody cyklistiky patří hlavně to, že jde o vytrvalostní cvičení, které nezatěžuje klouby, tak jako třeba běh či aerobik. Zároveň posilujete nohy, ruce a také střed těla. Při správném posedu na kole by vás neměly bolet ruce ani břišní svaly. Ideální jízdu na kole poznáte tak, že u ní klidně dýchat i v případě rozhovoru. Jízda na silničním kole vám posílí svaly na nohou a nohy si tak i pěkně vytvarujete. Jízda na horském nebo trekingovém kole vám posílí také hýždě a ruce – díky jízdě po nerovném terénu.

Nepodceňte výběr kola

Výběr jízdního kola opravdu nepodceňte a vyberte si takové kolo, na kterém se vám pojede téměř samo. Výhodou elektrokola je také to, že jej můžete využít i po rekonvalescenci a po úraze, můžete tak začít pomalu a opatrně sportovat a nezatěžovat přitom klouby a léčená místa. Elektrokolo se hodí také pro „nesportovce“, kteří ocení chvilku oddechu, a poté mohou na kole opět šlapat sami. Navíc pokud jezdíte do práce na kole, uvítáte, že se díky elektrokolu při jízdě tolik nezapotíte.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje