Nechcete se denně mučit v posilovně, a přesto chcete zhubnout a znovu pohodlně obléct své oblíbené šaty nebo kalhoty, které vám začínají být trošku těsné? Vyzkoušejte cyklistiku a stačí, pokud budete jezdit na kole třikrát týdně a brzy uvidíte první změny. Na nic nečekejte, pořiďte si nové kolo a šlápněte do pedálů!

Plán jízdy na kole

Pokud chcete začít jezdit na kole opravdu pravidelně a tímto sportem hubnout, tak byste měli mít plán. V první řadě je dobré vyřešit otázku pořízení kola. Zamyslete se nad tím, zda budete na kole jezdit denně do práce, zda budete jezdit na výlety nebo si užívat adrenalinové cyklistiky v terénu. Podle toho vyberte ideální kolo. Volit můžete mezi horským, trekingovým nebo silničním kolem. Moderním a oblíbeným trendem je také elektrokolo, které vám pomáhá při větší zátěži a do větších kopců. Je na vás, jakému kolu dáváte přednost.

Kolik ujet

Po výběru kola si stanovte svůj cíl. Naplánujte si, zda budete jezdit denně, zda ráno nebo večer a jakou máte přesnou představu o frekvenci jízd v rámci týdne i v rámci měsíce. Za hodinu středně rychlé jízdy na kole spálíte přes 1000 Kj, to je stejné množství jako při hodině rychlejší chůze po rovině. Nezapomeňte, že pokud jedete na kole z kopce, tak nespalujete nic, je tedy velmi důležité zvolit chytře i terén, stejně jako pravidelnost jízdy na kole.

Jak často jezdit

  Kvalitní vína jsou lék

Chcete-li zhubnout a vidět co nejdříve výsledky, tak jízdu na kole zařaďte do svého programu alespoň třikrát až čtyřikrát týdně. Vyberte si svižnější tempo po rovině a nebojte se občasného stoupání. Ideální rychlostí je zhruba patnáct kilometrů za hodinu. Myslete také na to, že vaše spalování a metabolismus se nastartuje asi po dvaceti minutách jízdy a pokud udržíte tempo, tak začne rychle a efektivně spalovat přebytečné kilogramy. Prvních výsledků si můžete všimnout už po prvním měsíci. Nebojte se pak své tempo a zátěž i postupně zvyšovat.

Zdravotní účinky jízdy na kole

Mezi výhody cyklistiky patří hlavně to, že jde o vytrvalostní cvičení, které nezatěžuje klouby, tak jako třeba běh či aerobik. Zároveň posilujete nohy, ruce a také střed těla. Při správném posedu na kole by vás neměly bolet ruce ani břišní svaly. Ideální jízdu na kole poznáte tak, že u ní klidně dýchat i v případě rozhovoru. Jízda na silničním kole vám posílí svaly na nohou a nohy si tak i pěkně vytvarujete. Jízda na horském nebo trekingovém kole vám posílí také hýždě a ruce – díky jízdě po nerovném terénu.

Nepodceňte výběr kola

  ads.txt

Výběr jízdního kola opravdu nepodceňte a vyberte si takové kolo, na kterém se vám pojede téměř samo. Výhodou elektrokola je také to, že jej můžete využít i po rekonvalescenci a po úraze, můžete tak začít pomalu a opatrně sportovat a nezatěžovat přitom klouby a léčená místa. Elektrokolo se hodí také pro „nesportovce“, kteří ocení chvilku oddechu, a poté mohou na kole opět šlapat sami. Navíc pokud jezdíte do práce na kole, uvítáte, že se díky elektrokolu při jízdě tolik nezapotíte.

Post by admin

Comment(0)