- Komerční sdělení -zeny
Pro ženyJak může být oblékání prospěšné zdraví

Jak může být oblékání prospěšné zdraví

-

- Komerční sdělení -aktuality

Oblečení a spodní prádlo nosí každý z nás denně. Oblečení má za úkol chránit naše tělo a zároveň nám zajistit pohodlí a dodat sebejistotu. Samozřejmostí je i sebevyjádření a ovlivnění našeho vzhledu. Věděli jste, že oděv i spodní prádlo ovlivňují také zdraví?

Pohodlí na prvním místě

Ať už se jedná o dámské nebo pánské spodní prádlo, tak je na prvním místě rozhodně pohodlí. Zkuste se zeptat jakéhokoliv muže nebo ženy, jakému prádlu dávají přednost. Téměř každý si vybere pohodlné a skvěle padnoucí kousky, které se vám během dne nebude připomínat nějakým nepohodlím. Prádlo, stejně jako oblečení nesmí nikde táhnout, škrtit, zařezávat se a nesmí nás tlačit. Těsné spodní prádlo může poškozovat nervy v okolí intimních partií a navíc zvyšuje i riziko infekcí a zánětů.

Nosit nebo nenosit podprsenku?

Často řešenou otázkou je také podprsenka. Velké množství žen totiž nosí špatnou velikost podprsenky a mnohdy ani neví, že si ničí páteř a ovlivňují držení těla. Správná podprsenka by měla padnout i tehdy, když žena zvedne ruce nad hlavu. Prsa se nemají odhalit zespodu a tak můžete poznat správnou velikost košíčku. Ještě lepší variantou je sportovní podprsenka, která vám zaručí pohodlí a je možné nosit ji každodenně. Pokud se rozhodnete podprsenku nenosit, tak myslete na to, že větší prsa tak mohou ztratit svou pevnost a tvar.

Nejoblíbenější materiál prádla

Při volbě materiálu spodního prádla vyhrávají přírodní materiály. Bavlněné trenýrky jsou pro muže tou ideální volbou, která má i příznivé zdravotní účinky. Tento typ prádla nezvyšuje vlhkost v intimní oblasti a snižuje riziko infekcí. Navíc je bavlna příjemná i v přímém kontaktu s kůží. Zajímavou obměnou může být také bambus nebo Micro modal Air, což je zdravotně nezávadný, prodyšný materiál, který je hebký a uzpůsobený ke každodennímu nošení. Ať už tedy vybíráte pánské trenýrky nebo dámské kalhotky, vždy se zajímejte o materiál spodního prádla.

Co nosit při sportu?

Pokud pravidelně sportujete, určitě znáte ten pocit, když na sobě máte prádlo, které vám brání v pohybu a nepříjemně se zařezává. Vybírejte si takové kousky prádla, které vám skvěle padnou a nezapomeňte na vhodný střih. Vyzkoušejte trenýrky, které mají prostřihy na nohavicích, aby se vám lépe pohybovalo a volte kalhotky, které mají zvýšený pas a nebudete je při sportu muset stále kontrolovat, zda jsou na svém místě.

 

Zaměřeno na muže

Co se týče mužského oblékání a výběru spodního prádla, tak muži často nechávají nákup a doplňování šatníku na své ženě. V takovém případě je na místě vybrat pánské spodní prádlo pečlivě. Vhodný materiál, střih a také vzhled spodního prádla ovlivní nejen správné držení těla, ale také pohodlí, zdraví a spokojenost vás i vašeho partnera.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje