Oblečení a spodní prádlo nosí každý z nás denně. Oblečení má za úkol chránit naše tělo a zároveň nám zajistit pohodlí a dodat sebejistotu. Samozřejmostí je i sebevyjádření a ovlivnění našeho vzhledu. Věděli jste, že oděv i spodní prádlo ovlivňují také zdraví?

Pohodlí na prvním místě

Ať už se jedná o dámské nebo pánské spodní prádlo, tak je na prvním místě rozhodně pohodlí. Zkuste se zeptat jakéhokoliv muže nebo ženy, jakému prádlu dávají přednost. Téměř každý si vybere pohodlné a skvěle padnoucí kousky, které se vám během dne nebude připomínat nějakým nepohodlím. Prádlo, stejně jako oblečení nesmí nikde táhnout, škrtit, zařezávat se a nesmí nás tlačit. Těsné spodní prádlo může poškozovat nervy v okolí intimních partií a navíc zvyšuje i riziko infekcí a zánětů.

Nosit nebo nenosit podprsenku?

Často řešenou otázkou je také podprsenka. Velké množství žen totiž nosí špatnou velikost podprsenky a mnohdy ani neví, že si ničí páteř a ovlivňují držení těla. Správná podprsenka by měla padnout i tehdy, když žena zvedne ruce nad hlavu. Prsa se nemají odhalit zespodu a tak můžete poznat správnou velikost košíčku. Ještě lepší variantou je sportovní podprsenka, která vám zaručí pohodlí a je možné nosit ji každodenně. Pokud se rozhodnete podprsenku nenosit, tak myslete na to, že větší prsa tak mohou ztratit svou pevnost a tvar.

Nejoblíbenější materiál prádla

  Dvojice Mateřská.com přestála laktační šílenství. Vracejí se jako Automatky

Při volbě materiálu spodního prádla vyhrávají přírodní materiály. Bavlněné trenýrky jsou pro muže tou ideální volbou, která má i příznivé zdravotní účinky. Tento typ prádla nezvyšuje vlhkost v intimní oblasti a snižuje riziko infekcí. Navíc je bavlna příjemná i v přímém kontaktu s kůží. Zajímavou obměnou může být také bambus nebo Micro modal Air, což je zdravotně nezávadný, prodyšný materiál, který je hebký a uzpůsobený ke každodennímu nošení. Ať už tedy vybíráte pánské trenýrky nebo dámské kalhotky, vždy se zajímejte o materiál spodního prádla.

Co nosit při sportu?

Pokud pravidelně sportujete, určitě znáte ten pocit, když na sobě máte prádlo, které vám brání v pohybu a nepříjemně se zařezává. Vybírejte si takové kousky prádla, které vám skvěle padnou a nezapomeňte na vhodný střih. Vyzkoušejte trenýrky, které mají prostřihy na nohavicích, aby se vám lépe pohybovalo a volte kalhotky, které mají zvýšený pas a nebudete je při sportu muset stále kontrolovat, zda jsou na svém místě.

 

Zaměřeno na muže

Co se týče mužského oblékání a výběru spodního prádla, tak muži často nechávají nákup a doplňování šatníku na své ženě. V takovém případě je na místě vybrat pánské spodní prádlo pečlivě. Vhodný materiál, střih a také vzhled spodního prádla ovlivní nejen správné držení těla, ale také pohodlí, zdraví a spokojenost vás i vašeho partnera.

Post by admin

Comment(0)