- Komerční sdělení -zeny
ZdravíJak dokáže káva podpořit a urychlit hubnutí

Jak dokáže káva podpořit a urychlit hubnutí

-

- Komerční sdělení -aktuality

Slyšeli jste už o hubnutí kávou? Káva dokáže výrazně podpořit vaši cestu za ideálním tělem. Vědecké studie tuto teorii potvrdily a ukázalo se, že káva opravdu zrychluje metabolismus, podporuje fyzickou aktivitu a pomáhá spalovat kalorie.

Kolik kalorií má káva

V první řadě je důležité ujasnit si, že něco jiného je luxusní černá káva, bez mléka a cukru. Tato káva má plnou chuť, příjemné aroma a rozhodně jí nevypijete konvici. Černá káva, bez výše zmíněného, má opravdu nula kalorií. Existují také kávy, které mají kalorií třeba stejně jako čokoláda nebo sušenky. Udělat z kávy kalorickou bombu není nic těžkého, stačí použít některou z těchto surovin nebo jejich oblíbenou kombinaci. Patří sem mléko, smetana, cukr, vaječný koňak, zmrzlina a další.

Jakou pít při dietě

Pokud se snažíte hubnout, tak rozhodně pijte kávu bez cukru, můžete si do ní dát kapku mléka, ale myslete na to, že abyste si vychutnali její plnou chuť, tak by měla být káva vždy bez mléka. Na otázku, co způsobuje hubnutí a nastartování metabolismu je odpověď jasná. Jedná se o kofein, který účinně zrychluje spalování. Mnohdy bývá kofein obsažen i v hubnoucích koktejlech, tyčinkách a podobně.

Důležitou informací je také to, že pokud chcete sportovat a pít při tom kávu, musíte myslet na její odvodňující účinky. Je potřeba, abyste doplnili tekutiny tak, aby nedošlo k přehřátí a dehydrataci organismu. Určitě jste si všimli, že i v kvalitních restauracích se ke kávě vždy podává ještě navíc čistá voda. Nezapomínejte dostatečně pít.

Jakou kávu nepít

Pokud jste si pořídili profesionální kávovar a máte v plánu připravovat si kávu doma, tak vždy používejte nízkotučné mléko, vyhněte se plnotučnému mléku a šlehačce. Pokud můžete, tak rozhodně nepijte ani kávu z automatů. I když si dáte cukr na nulu, stejně takto připravovaný nápoj cukr obsahuje.

Co káva umí

  • Odvodnit

Kromě nastartování metabolismu dokáže kofein odvodnit. Káva je tak častým pomocníkem pro kulturisty, kteří se potřebují rychle a účinně odvodnit. Dlouhodobě to však rozhodně není zdravé, pokud nedoplníte po každém šálku kávy i vodu.

  • Potlačit hlad

Další výhodou kávy je potlačení hladu. Káva dokáže zasytit a také snížit chuť na sladké a nezdravé jídlo.

  • Spalovat kalorie

Tím, že káva zahřívá lidské tělo, tak spaluje kalorie. Zrychlený metabolismu a termogeneze pak slouží k rychlejšímu hubnutí.

A pokud tedy cvičíte a zdravě jíte, nebojte se jednou denně si dopřát i hrnek kvalitní a chutné kávy. Udělejte si z pití kávy rituál, u kterého si na okamžik sednete, odpočinete a budete pár minut opravdu jen relaxovat.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje