- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyDětské hračky a kreativita

Dětské hračky a kreativita

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jak povzbudit vaši malou holčičku ke kreativitě? Tradiční pobíhání a hraní her venku na dvorku je skutečně dobrým lékem na příliš mnoho času stráveného doma a u počítače, ale musíme si také uvědomit, že zájem o kreativní umění, jako je hudba, tanec, drama, malba, kreslení a sochařství jsou pro vývoj vaší holčičky stejně důležité. I z toho důvodu existují hračky pro holky, které vám s tímto úkolem pomůžou.

Děti, které kreativitu nerozvíjí, obvykle s přibývajícím věkem méně důvěřují svým uměleckým schopnostem a mohou přijít o zkušenosti a příležitosti k rozvoji. Jak tedy vaše holčičky povzbudit ke kreativitě? Je to jednoduché!

Projevte zájem o jejich kreativní vyjádření

Přivazovat je ke klavíru nebo je tahat po výstavách modernistického umění není to, o čem zde mluvíme. Je to spíše o nalepení její kresby na dveře lednice. Zkrátka se aktivně zajímejte o to, co vaše holčička tvoří, a co je pro ni tvůrčím zájmem. Pak ji můžete zajistit potřebné vybavení, nebo jí nabídnout při tvorbě pomoc.

Nechte své dítě vyzkoušet několik různých věcí

To, co se zpočátku zdá zajímavé, se může ukázat jako příliš obtížné nebo neodpovídající její osobnosti. Zapojte se do kreativních aktivit a zkoumejte je společně. Začněte třeba plést, vyšívat, nebo tvořit mandaly a přizvěte k tomu svou dceru, nebo k tomu využijte různé kreativní hračky například z Hračkotéky.

Bavte se!

Podpora kreativity u dětí nemusí přímo souviset s konkrétním uměním nebo řemeslem. Spousta zábavných aktivit podporuje kreativitu. Zpěv a tanec na jakýkoliv typ melodie pomáhá rozvíjet dětský smysl pro rytmus, melodii, harmonii a načasování. Můžete svému dítěti pomoci, aby si všímalo detailů, jako jsou vzory, barvy, tvary, linie a textury, tím, že si s ním budete povídat o obrázcích přírodních krás, které vidíte každý den, jako vzor kůry na stromě, tvar lusku semen, nebo žilky v listech. Existuje také mnoho výtvarných aktivit, které se konají speciálně pro děti, zejména během školních prázdnin. Vezměte svou holčičku na koncerty, výstavy, pantomimy, pouliční představení, nebo na akce v parku. Podělte se o své postřehy a mluvte s ní o její vlastních reakcích. Nikdy nevíte, možná během toho objevíte i některé ze svých vlastních kreativních zájmů.

Chvalte je

Samozřejmě, když vaše dítě vytvoří své vlastní umělecké, dramatické nebo hudební dílo, věnujte mu čas, abyste pochválili jeho úsilí a věnovali jeho aktivitě pozornost. Obraz proto nalepte na lednici. Ne proto, že by to bylo estetické, ale spíše proto, že to našim dětem říká, že si vážíme jejich tvůrčího úsilí. Vyhněte se negativním komentářům při poskytování zpětné vazby a povzbuzujte praxi a péči o jakékoli nástroje nebo zařízení, za které jsou zodpovědní.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje