Už se pomalu bojíte podívat do zrcadla, protože víte, že jsou vaše vlasy den ode dne v horším stavu? Nebo naopak – máte to štěstí, že jsou vaše vlasy zatím krásné a chcete je v takovém stavu udržet co možná nejdéle? V obou případech pomůže jediné – i vy byste měla dodržovat 5 hlavních zásad péče o vlasy! Jakých a jak?

  1. Kvalitní vlasová kosmetika 

Na prvním místě v péči o vlasy stojí kvalitní vlasová kosmetika. Tu vždy vybírejte podle toho, aby se přesně hodila pro váš typ vlasů. Jiné šampony a kondicionéry se hodí pro vlasy barvené, kudrnaté, blond apod. Je určitě lepší, když budete používat přípravky od stejné značky. Ve vaší kosmetické výbavě by měl být minimálně šampon a kondicionér.

  1. Masky a zábaly – alespoň jednou měsíčně 

Vlasy jsou velmi citlivé. Mohou být poškozeny slunečními paprsky, prachem, mořskou či chlorovanou vodou apod. Potřebují proto být silné a pevné. Pomoci v tomto případě mohou vlasové masky a zábaly. Využijte i sílu bylin – udělejte si domácí kopřivový výluh. Stačí dvě velké hrsti kopřiv namočit do studené vody a nechat 24 macerovat. Poté máte základ zábalu. Výluhem polijte vlasy, zabalte do ručníku a nechte minimálně 15 minut působit.

  1. Změňte jídelníček 
  Proč tolik utrácíme za drahé kabelky?

Na stavu vlasů se ve velké míře odráží to, co jíte. Do jídelníčku zařaďte hodně ovoce a zeleniny, které obsahují vitamíny. Pro výživu vlasů je důležitý hlavně vitamín C a E.

  1. Používejte kvalitní hřeben či kartáč 

Na kvalitě vlasů se podepisuje i druh kartáče či hřebenu. Pro snadné rozčesávání se hodí kartáče a hřebeny s širším odstupem zubů. Naopak hřebeny s malými mezerami byste měla používat jen při tvarování účesu.

  1. Používejte kvalitní pomocníky

Přemýšlet musíte i o kvalitě vašich pomocníků jako je fén, žehlička na vlasy, kulma apod. Ideální volbou jsou špičkové přístroje, které používají profesionální kadeřníci. Věřte, že investice se určitě vyplatí a nebojte se, i špičkové pomocníky je možné koupit za slušnou cenu. Podívejte se například na nabídku e-shopu nehty-vlasy.cz. Nabízí kvalitní kadeřnické potřeby za přiměřenou cenu!

Comment(0)