Kvalitní pitný režim. Co to vlastně znamená? Zejména dva důležité, avšak jednoduché ukazatele. Co pijeme, a kolik toho vypijeme. Ovšem jak to tak bývá, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Pít bychom měli zejména čerstvou pramenitou vodu. Ideální míra konzumace je pak 2-3l denně. To dodržet samozřejmě není vůbec jednoduché. Nicméně pokud se vám to podaří, můžete se těšit na celou řadu skvělých benefitů pro váš celkový organismus. Pojďme se podívat zblízka na několik z nich.

voda

Pleť

Kvalitní pramenitá voda má mnoho skvělých vlastností. V nejlepších případech až panenský přírodní původ, křišťálovou čistotu, nulové chemické zpracování a především pak vyváženou minerální hodnotu. Pro pleť to znamená dobrou zprávu především díky přítomnosti vápníku. Pomáhá totiž pokožce regenerovat, tvořit nové kožní buňky a rychleji nahrazovat ty staré.

Pokožka, který naopak dostatek vápníku nemá, je často citlivá, tenká a vysušená. Také bývá více náchylná k ekzémům i dalším kožním nemocem.

  Zdravá snídaně na léto? Vyzkoušejte GOJI

Psychiku

Dobrá pramenitá voda zvládne ukočírovat i příčiny špatných nálad! A to znovu díky svému minerálnímu složení. Obsahuje totiž důležitý hořčík. Nedostatek této látky se může projevit výkyvy nálad, podrážděností, nespavostí, častou únavou či bolestmi hlavy. Připomenout se může také ve formě zažívacích potíží.

To jsou všechno obtíže, které mohou život velice nepříjemně poznamenat. A ovlivnit tak téměř všechny jeho aspekty!

Dietu

Co jiného při držení diety pít, než čistou pramenitou vodu? Už jenom proto, že neobsahuje žádný přebytečný cukr. Naopak od přeslazených limonád. Důvodů je zde ale víc. Správné a pravidelné pití vody zamezí častému pocitu hladu. Pokud nemá tělo dostatek tekutin, může si tento stav skutečně špatně dekódovat jako hlad. A protože hořčík zabraňuje nadbytečné únavě, budete mít i více chuti do pohybu! Všichni jistě dáte za pravdu, že to je při pokusech o hubnutí také velmi důležité.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Related post

Zdraví

Upravte jídelníček a budete hubnout

Comment(0)