Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte novou matraci do své ložnice? Je to rozhodně skvělý nápad, ale pamatujte na to, že výběr není dobré podcenit. Při výběru ideální matrace se informujte o materiálu, ze kterého je matrace vyrobená, také o rozměrech nebo o tvrdosti matrace. Pokud bychom měli některé matrace doslova vypíchnout, zmínili bychom pěnové matrace, které se dlouhodobě těší velké oblíbenosti. Pravdou ale je, že pěnových matrací je mnoho. Proto zmíníme konkrétního favorita uživatelů, a to matrace z paměťové pěny

Lehkost, odolnosti, vhodná opora pro tělo – to jsou přední vlastnosti a zároveň výhody matrací z paměťové pěny, díky kterým si právě matrace z paměťové pěny našly tolik fanoušků. Bohužel se o tomto typu matrací dozvíte i řadu omylů, které je třeba vyvrátit.

Matrace z paměťové pěny zapáchají

To je velice častý omyl, který si vsugerovala do hlavy řada z nás. Každá matrace, když ji přinesete domů, zapáchá novotou. Ale stejně jako u jiných matrací, tak i u matrací z paměťové pěny platí, že pach rychle zmizí během několika málo dnů. U každé matrace platí, že by se měla zprvu pořádně vyvětrat. Na to nezapomínejte ani u matrací z paměťové pěny. 

Na paměťovou pěnu si člověk déle zvyká

Každá matrace je jiná, proto každému člověku chvilku trvá, než si na novou matraci navykne. Ale to je opět pravidlo, které se týká prakticky všech matrací, nejen matrací z paměťové pěny. Pěnové matrace jsou známé tím, že nemusí sednout všem. Je dobré je proto vyzkoušet. Případně je vhodné vzít si matraci na vyzkoušení na pár dní domů. Na pěnu si tělo potřebuje zvykat pár dní. 

Na matraci z paměťové pěny se člověk hodně potí

Ale kdepak! Tento omyl se mezi lidmi rozšířil ve chvíli, kdy se zjistilo, že jsou matrace z paměťové pěny citlivé na teplo. Jenže to neznamená, že se člověk začne více potit. Spíše vám matrace pomůže udržovat tělesnou teplotu a dodá vám příjemný pocit během jakéhokoli ročního období. 

  Neobyčejné koupelny Le Bon - Odlište se tím správným způsobem!

Post by admin

Comment(0)