- Komerční sdělení -zeny
Zajímavosti19. června se slaví Den otců, připojte se

19. června se slaví Den otců, připojte se

-

- Komerční sdělení -aktuality

Určitě nikdo z nás v květnu nezapomněl popřát své mamince ke Dni matek. Ovšem co tatínci? Den otců se dříve nijak významněji nepřipomínal, ale dnes je tomu jinak. Vždy třetí červnovou neděli (letos 19. června) slaví svůj svátek i otcové. Vzpomeňte si i vy na svého tatínka a překvapte ho.

iStock_000008771360Small

Kdy vznikl Den otců

Pokud se domníváte, že Den otců je čerstvá novinka, jste na omylu. Poprvé ho slavila Američanka S. S. Doddová už v roce 1910, kdy chtěla vyjádřit obdiv a lásku svému ovdovělému tatínkovi. Ten se staral o ni a její čtyři sourozence úplně sám.

Je pravda, že dříve nebyla Dni otců věnována velká pozornost. Až po roce 1966, kdy ho stvrdil prezident L. Johnson, se ve světě rozjely oslavy naplno. Někde si ho připomínají 19. června (v narozeninový den otce S. Doddové), jinde v den svátku Josefa, u nás třetí červnovou neděli. Větší oblibu získal až v posledních pár letech.

family-521551_960_720

Tipy pro vašeho tatínka

Najít vhodný dárek pro maminku není těžké – určitě ji potěší květina, parfém či vstupenky do divadla. Ale co koupit tatínkovi? Jak by se tvářil, kdybyste mu věnovali kytku, si raději nebudeme představovat. Proto vám přinášíme pár tipů, jak Den otců oslavit.

  • Nechte ho v neděli pořádně vyspat a připravte mu snídani až do postele. Zároveň je to ideální příležitost, jak mu poděkovat za lásku a péči a říct, jak moc si ho vážíte.
  • Kupte mu dárek – oblíbenou čokoládu nebo whisky, novou raketu na tenis nebo peněženku. Aby si po každodenní namáhavé práci odpočinul, pořiďte mu anatomický polštář, který mu uleví od bolestí krční páteře. Jestliže se v noci hodně potí, určitě uvítá novou přikrývku. Anebo se zaměřte přímo na matraci. Abyste vybrali tu pravou, vyzkoušejte jednoduchý on-line konfigurátor.
  • Popřemýšlejte, co dělá váš otec nejraději a kupte mu lístky na hokejový zápas, výstavu veteránů, do kina nebo na squash. A hlavně běžte s ním. Povídejte si, vzpomínejte, plánujte, zkrátka užijte si spolu sváteční den.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje