- Komerční sdělení -zeny
BydleníKulečníkový stůl jako dekorace i zábava

Kulečníkový stůl jako dekorace i zábava

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kulečník a také biliard či billar patří k sportovním hrám, jež se mezi lidmi hraje už mnoho let. Historikové uvádí, že kulečník vznikl postupně z her, jako je golf nebo kriket. Poprvé se biliard podobný tomu dnešnímu hrál venku na zemi, psal se rok 1340.

kulečnikový stůl

Zahrajte si kulečník s přáteli

Varianta hry hrané na zemi se postupně však změnila, došlo k tomu někdy v 17. století. Byl kompletně nahrazen golfem a kriketem, ale svou stolní podobu získal už dříve a oblibu mezi lidmi si kulečník zachoval. Zcela první kulečníkový stůl, který byl umístěn uvnitř domu, patřil francouzskému králi Ludvíku XI. V 15. století. V roce 1727 už minimálně jeden kulečníkový stůl vlastnila každá pařížská kavárna. Rovněž v Anglii byl velmi populární především mezi šlechtou.

Kulečníkový stůl, zábava pro každého

Kulečníkové stoly jsou určeny pro sport a zábavu. Dávno neplatí, že si jej můžete zahrát pouze v hospodě. Mnoho lidí, kteří bydlí v rodinném domě, a tudíž mají k dispozici volný pokoj, využívají této příležitosti k pořízení kulečníkového stolu. Buď hrají jen tak pro zábavu s přáteli nebo trénují na turnaje, ať už amatérské či profesionální. Jestliže chcete kulečníkový stůl nejen pro hru, ale i jako dekoraci, můžete si pořídit atypické stoly, jež jsou originální pro svou „jinou“ konstrukci.

Jak vybrat kulečníkový stůl

Kulečník se dnes stává velmi oblíbenou zábavou. Chcete-li si pořídit kulečníkový stůl a dopřát si této sportovní zábavy kdykoliv se vám zachce, ať už s rodinkou či přáteli, popřemýšlejte nad jeho výběrem. Kulečníkových stolů existuje mnoho druhů, liší se nejen velikostí, ale i váhou, mohutností, použitým materiálem a cenou. S výběrem vám pomůže  server KulecnikovyStul.eu.

Kulečníkový stůl a jeho využitý

Některé stoly jsou určeny začátečníkům a amatérům, jiné na profesionální využití. Vynecháme-li mini kulečník, mohou se ceny pohybovat od 6 tisíc směrem nahoru. Kulečníkové stoly mohou mít rozdílnou barvu plátna, takže lze přizpůsobit i danému interiéru. O výběru kulečníkového stolu rozhoduje i typ hry, který chcete hrát: Karambol, Pool či Snooker.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje