Kulečník a také biliard či billar patří k sportovním hrám, jež se mezi lidmi hraje už mnoho let. Historikové uvádí, že kulečník vznikl postupně z her, jako je golf nebo kriket. Poprvé se biliard podobný tomu dnešnímu hrál venku na zemi, psal se rok 1340.

kulečnikový stůl

Zahrajte si kulečník s přáteli

Varianta hry hrané na zemi se postupně však změnila, došlo k tomu někdy v 17. století. Byl kompletně nahrazen golfem a kriketem, ale svou stolní podobu získal už dříve a oblibu mezi lidmi si kulečník zachoval. Zcela první kulečníkový stůl, který byl umístěn uvnitř domu, patřil francouzskému králi Ludvíku XI. V 15. století. V roce 1727 už minimálně jeden kulečníkový stůl vlastnila každá pařížská kavárna. Rovněž v Anglii byl velmi populární především mezi šlechtou.

Kulečníkový stůl, zábava pro každého

Kulečníkové stoly jsou určeny pro sport a zábavu. Dávno neplatí, že si jej můžete zahrát pouze v hospodě. Mnoho lidí, kteří bydlí v rodinném domě, a tudíž mají k dispozici volný pokoj, využívají této příležitosti k pořízení kulečníkového stolu. Buď hrají jen tak pro zábavu s přáteli nebo trénují na turnaje, ať už amatérské či profesionální. Jestliže chcete kulečníkový stůl nejen pro hru, ale i jako dekoraci, můžete si pořídit atypické stoly, jež jsou originální pro svou „jinou“ konstrukci.

  Zařizování nového bytu nábytkem

Jak vybrat kulečníkový stůl

Kulečník se dnes stává velmi oblíbenou zábavou. Chcete-li si pořídit kulečníkový stůl a dopřát si této sportovní zábavy kdykoliv se vám zachce, ať už s rodinkou či přáteli, popřemýšlejte nad jeho výběrem. Kulečníkových stolů existuje mnoho druhů, liší se nejen velikostí, ale i váhou, mohutností, použitým materiálem a cenou. S výběrem vám pomůže  server KulecnikovyStul.eu.

Kulečníkový stůl a jeho využitý

Některé stoly jsou určeny začátečníkům a amatérům, jiné na profesionální využití. Vynecháme-li mini kulečník, mohou se ceny pohybovat od 6 tisíc směrem nahoru. Kulečníkové stoly mohou mít rozdílnou barvu plátna, takže lze přizpůsobit i danému interiéru. O výběru kulečníkového stolu rozhoduje i typ hry, který chcete hrát: Karambol, Pool či Snooker.

 

 

Related post

Sport

Kulečníkový stůl domů

Comment(0)