Akné představuje nepříjemný kožní problém pro nejednu ženu i muže. Nejvíce se vyskytuje v období puberty, kdy akné trápí více než 90 procent dospívajících. Může se však vyskytovat i v dospělosti. Za tento stav mohou jednak hormonální změny, jindy zase genetické predispozice, také špatná životospráva anebo nadměrný stres. Alfou a omegou takovéto pokožky je pravidelné ošetřování. A jak jste na tom vy? Děláte pro svou pleť maximum?

Co je vlastně akné? Jak vzniká?

Akné je v podstatě zánětlivé onemocnění. Projevuje se ucpanými póry, které mají podobu buď černých teček, anebo v horším případě jde o červené zánětlivé projevy na pokožce. Za vším je kožní maz, který se pod pokožkou tvoří a dostává se na povrch kůže přes vývod mazové žlázy. Jestliže je produkce mazu nadbytečná, dochází k ucpávání vývodu mazové žlázy. Zde se maz ucpává, neboť se i nadále vyrábí. V takovém prostředí se začínají tvořit bakterie, kterým se tady daří, jelikož je pro ně maz potravou. Jakmile se přemnoží, spolu s přeplněnou žlázou způsobí podrážení. Následně dochází k prasknutí mazové žlázy, tím se pokožka zanítí, zčervená a na tváři se objeví akné.

  Atraktivní odrážedla pro nejmenší děti

Jak pečovat a aknózní pokožku?

Jak už bylo řečeno, bojovat s akné lze pravidelným ošetřováním. Zapomeňte na domácí vymačkávání a škrábání projevů. Takové chování je absolutně nevhodné. Riskujete, že se vám problematická místa ještě více zanítí, akné se bude hojit déle. Násilím nikdy neodstraňujte zarudlé komedony. S velkou pravděpodobností se vám to totiž nepovede. Navíc pokud k tomu použijete nehty, na kůži si můžete způsobit jizvičky, až malé, tak viditelné. Dále si zánět vmáčknete ještě hlouběji do kůže a vystavujete se riziku, že se vám infekce zanese do krve. Jednoduše řečeno si způsobíte mnohem více potíží.

Možná vás také napadne, že na aknózní pokožku platí umývat, umývat a umývat. To je pravda jen z části, neboť přílišné čištění se může projevit ještě větším podrážděním. V ideálním případě, tak jak je to správné, je nutné problematickou pleť šetrně čistit, vyživovat a ošetřovat takovými prostředky, jež pokožku nezatíží a hlavně jí pomůžou.

Unikátní přístroj Face-up

Pohlazení pro vaši pokožku přinese kupříkladu přístroj Face-Up, který je speciálně určen pro léčbu akné. Brněnští vědci ve spolupráci s lékaři a techniky z lékařské fakulty Karlovy univerzity v Plzni a výzkumným týmem brněnské firmy Enjoy Trade vyvinuli tuto unikátní metodu, pomocí které lze projevy akné účinně tlumit. Přístroj Face-Up funguje na principu magnetického, světelného a tepelného silového pole. Tím se urychluje metabolismus buněk a zlepšují se vlastnosti pokožky.

  Kvalitní spánek, jak tohoto dosáhnout! 2. část

Aplikace je velmi snadná a příjemná. Stačí přiložit aplikátor Face-Up pulzujícím světlem na pokožku a po dobu alespoň 10 minut pomalými pohyby přejíždět postiženou oblast. Jestliže toto budete provádět denně, zaručeně vás výsledek pozitivně překvapí. Účinnost přístroje byla totiž testována na 190 pacientech s výrazným výskytem akné. Až 90 % pacientů bylo s léčbou maximálně spokojeno. Přístroj jim pomohl akné utlumit.

Toužíte-li po čisté pleti bez akné, aniž byste se museli na veřejnosti stydět, jako doposud, vyzkoušejte novou metodu Face-Up.

vlastnosti-pristroje-face-up

Related post

Comment(0)