V současné době jsou velice skloňovaným tématem půjčky a úvěry, neboť české obyvatelstvo není šetřivé. Průměrný člověk si po celý měsíc užívá své výplaty, rozhazuje peníze na každém kroku, a jakmile přijde k nečekanému výdaji, je na holičkách. Ale to je otázka finanční gramotnosti lidí. V tomto článku se budeme zabývat problematikou nebankovních půjček, které mají poměrně špatnou pověst. Zájemci o půjčku vnímají nebankovní sektor jako podvodný a lichvářský, nicméně kvalita nebankovních služeb se v posledních letech výrazně zlepšila. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat online půjčku a nenaletět nepoctivé společnosti.

Úvěry a půjčky online jsou aktuálním trendem, které přišly s globálním rozmachem internetu. Moderní technologie zasahují do všech oblastí podnikání a úvěrový trh není výjimkou. Prostřednictvím internetu můžete vzájemně porovnávat nabídky nebankovních, respektive bankovních společností. Dočtete se recenze na konkrétní produkty a snadno zjistíte úroveň serióznosti poskytovatele.

Spousta úvěrových společnosti pod tlakem veřejnosti přepracovala úvěrové smlouvy, které jsou transparentnější a přehlednější než u leckterých bank. Úrokové sazby nebankovních firem jsou přijatelné a v některých případech atraktivnější. Aby byla rychlá půjčka výhodná, je nezbytné brát v potaz výši úrokové sazby, výši RPSN, výši splátek a dobu splatnosti. Neopomínejte ani další podmínky, například poplatky za předčasné splacení.

  Online magazín Radyprovšechny.cz

Porovnání prostřednictvím internetu

Dnes se nebankovní půjčky rozdělují na dílčí skupiny podle vlastností, a to konkrétně na půjčky bez doložení příjmů, půjčky bez registru, půjčky bez poplatku předem, půjčky před výplatou a SMS půjčky. Většinou se jedná o produkty s vyšší úrokovou sazbou, neboť jsou poskytovány rizikovým skupinám lidí. Některé varianty jsou na menší obnosy peněz (do 10 tisíc korun), kam spadají SMS půjčky a půjčky před výplatou. Mají zalepit pouze mezeru mezi nedostatkem finančních prostředků a následující výplatou. U nich se doba splatnosti pohybuje v řádech dnů.

Taková půjčka bez doložení příjmů zase nepožaduje potvrzení o příjmu, čehož využijí matky na mateřské dovolené, senioři v penzi a nezaměstnaní lidé.

Abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra, měli byste být obezřetní. Doporučujeme porovnat si nabídky jednotlivých společností prostřednictvím internetu. Existuje srovnávač, do kterého zadáte požadovanou částku. Následně se vám zobrazí výčet úvěrů od toho nejvýhodnějšího. Jakmile vás některý produkt zaujme, můžete ihned poslat žádost. Stačí vyčkat na odpověď poskytovatele, kterou obdržíte pravděpodobně e-mailem či textovou zprávou SMS.

  Superpotraviny a jejich vliv na lidské zdraví

Nespornou výhodou je, že nemusíte nikam chodit. Šetříte spoustu času. A pamatujte, že čas jsou peníze.

Comment(0)