Zařizovat dětem pokojíček bez jejich posouzení bývá někdy šlápnutím na kuří oko. Speciálně pokud se jedná o dospívající mládežníky. Jistě, pracovní stůl by měl mít ergonomické parametry, židle také, ale s postelí ve tvaru veselých autíček nebo Fifinky ze Čtyřlístku byste u náctiletých určitě nepochodili. Nebojte se jich zeptat na názor, a pokud to bude ve vašich prostorových a finančních možnostech, podřiďte se jejich přání. Sice ne vždy bude vkus vašeho potomstva korespondovat s vaším stylem, ale zase… Budou to vaše děti, kdo bude svůj pokojík obývat, proto by se měly cítit dobře a nestydět se pozvat si návštěvu až domů. To stejné platí pro dětský koberec. Pokud dospívající děti mají v pokoji stále podložku se značkami, křižovatkami a vyznačenými dopravními tepnami z útlého dětství, asi u svých kamarádů sklidí posměch.
Nebojte se společně vyrazit pro dětské kusové koberce
Dětské kusové koberce mají přesné parametry, a dají se tedy položit na zátěžový koberec nebo přímo na podlahu. Kusové koberce by měly být zatíženy stolem, postelí, skříní, aby nedošlo k nepříjemnému úrazu při běhání, kdy pod nohama podložka podklouzne. Jak u malých, tak u velkých dětí je třeba počítat s nemožnými situacemi a předpokládat i nepředvídatelné možnosti. Dbejte při pokládání dětského koberce na bezpečnost svých dětí!
Koberec do dětského pokoje musí splňovat hygienické normy
Koberec do dětského pokoje rozhodně patří. Děti si mohou zadřít třísku z prkenných či parketových podlah, na linu je studí nožky a kachličky jsou studené, hladké, a tím pádem kluzké. Koberec je jednak měkkou ochranou při pádu, krásně zahřívá tvorečky menší, než jsou dospělí, a kterým je proto větší zima odspodu. Dětské koberce nesmějí mít snadno uvolnitelné chlupy, které by malé děti mohly spolknout.