- Komerční sdělení -zeny
BydleníVybrat správnou garnýž není snadné. Seznamte se proto s...

Vybrat správnou garnýž není snadné. Seznamte se proto s druhy garnýží

-

- Komerční sdělení -aktuality

Chcete, aby vaše okna byla doplněna o stylové záclony, které interiéru dodají na útulnosti a příjemnosti? Pak byste měli začít s výběrem ideálních garnýží. V současné době je na trhu nabídka poměrně pestrá, proto není snadné garnýže vybrat. Existují kovové garnýže, dřevěné garnýže, taktéž kolejnicové garnýže. Pojďme si proto jednotlivé druhy garnýží představit a tím si udělat jasno v tom, které garnýže jsou do našeho interiéru nejlepší volbou. 

Dřevěné garnýže

Milujete přírodní styl? Jste zastánci přírodně sladěného interiéru? Pak byste měli sáhnout po dřevěných garnýží, jelikož právě ony okouzlují teplem přírodního materiálu. Jedná se navíc o poměrně masivní garnýže, které tak hezky ladí s jednoduchými a lehkými záclonami. 

Většinou jsou dřevěné garnýže krásně zdobené, každá je jiná. Každý zákazník si tak přijde na své. Při výběru však nezapomeňte pamatovat na jedno pravidlo, a sice čím širší okno je, tím větší průměr tyče volte. A stejně tak nezapomínejte jednotlivé držáky instalovat blízko k sobě. Pokud jsou držáky naopak daleko od sebe, začnou se prohýbat. 

Kovové garnýže

Pokud chcete kromě záclon mít pověšené v oknech i těžké závěsy z krásných dekorativních látek, pak byste měli volit spíše kovové garnýže, které patří k materiálově nejstabilnějším garnýžím. Je však pravdou, že časem se mohou i kovové garnýže tíhou prověsit, ale u jiných typů garnýží k tomu dochází podstatně dříve. 

U kovových garnýží platí, že je můžete mít jakkoli dlouhé. Pokud by délkově nevyhovovaly, je možné si je snadno pilkou na kov přeříznout. Některé kovové garnýže mají dokonce taktéž zdobná zakončení, tudíž jsou stejně působivé jako zmiňované dřevěné garnýže. 

Kolejnicové garnýže

Třetím velmi častým druhem garnýží, s nimiž se můžete setkat, jsou takzvané kolejnicové garnýže. Tento typ garnýže je zpestřen takzvanými kolejničkami, které plně nahradily viditelné kroužky. 

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje