Chcete, aby vaše okna byla doplněna o stylové záclony, které interiéru dodají na útulnosti a příjemnosti? Pak byste měli začít s výběrem ideálních garnýží. V současné době je na trhu nabídka poměrně pestrá, proto není snadné garnýže vybrat. Existují kovové garnýže, dřevěné garnýže, taktéž kolejnicové garnýže. Pojďme si proto jednotlivé druhy garnýží představit a tím si udělat jasno v tom, které garnýže jsou do našeho interiéru nejlepší volbou. 

Dřevěné garnýže

Milujete přírodní styl? Jste zastánci přírodně sladěného interiéru? Pak byste měli sáhnout po dřevěných garnýží, jelikož právě ony okouzlují teplem přírodního materiálu. Jedná se navíc o poměrně masivní garnýže, které tak hezky ladí s jednoduchými a lehkými záclonami. 

Většinou jsou dřevěné garnýže krásně zdobené, každá je jiná. Každý zákazník si tak přijde na své. Při výběru však nezapomeňte pamatovat na jedno pravidlo, a sice čím širší okno je, tím větší průměr tyče volte. A stejně tak nezapomínejte jednotlivé držáky instalovat blízko k sobě. Pokud jsou držáky naopak daleko od sebe, začnou se prohýbat. 

  Potřebujete vyřešit sezení pro větší počet osob?

Kovové garnýže

Pokud chcete kromě záclon mít pověšené v oknech i těžké závěsy z krásných dekorativních látek, pak byste měli volit spíše kovové garnýže, které patří k materiálově nejstabilnějším garnýžím. Je však pravdou, že časem se mohou i kovové garnýže tíhou prověsit, ale u jiných typů garnýží k tomu dochází podstatně dříve. 

U kovových garnýží platí, že je můžete mít jakkoli dlouhé. Pokud by délkově nevyhovovaly, je možné si je snadno pilkou na kov přeříznout. Některé kovové garnýže mají dokonce taktéž zdobná zakončení, tudíž jsou stejně působivé jako zmiňované dřevěné garnýže. 

Kolejnicové garnýže

Třetím velmi častým druhem garnýží, s nimiž se můžete setkat, jsou takzvané kolejnicové garnýže. Tento typ garnýže je zpestřen takzvanými kolejničkami, které plně nahradily viditelné kroužky. 

Post by admin

Comment(0)