- Komerční sdělení -zeny
BydleníChalupa je synonymem oázy klidu. Víte, jaké osvětlení se...

Chalupa je synonymem oázy klidu. Víte, jaké osvětlení se na chalupu hodí?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Když si člověk potřebuje odpočinout, když potřebuje takzvaně “vypnout” a utéct od každodenních starostí, nejčastěji se uchyluje na chalupu, která je pro mnohé z nás synonymem oázy klidu. V současné době jsou chalupy často pronajímány minimálně na víkend, lidé jsou schopni utratit i desetitisíce za to, aby chvilku zpomalili. Proto pokud máte chalupu, zútulněte ji a v době vaší nepříjemnosti ji klidně pronajímejte. Nezapomeňte však na to, že vkusně vypadající a zařízená chalupa je mnohem atraktivnější než chalupa, která vypadá jako kdyby tam nikdo nespal roky.

Součástí moderní chalupy je rozhodně také moderní osvětlení, konkrétně závěsná svítidla, která by měla být instalována v každém koutu chalupy. V současné době jsou velice populární retro svítidla, která mají krásné motivy květin. Do chalup se však hodí i takové osvětlení, které má zlatavé nebo měděné prvky.

Kovové osvětlení se na chalupu hodí

Mnozí lidé dbají na to, aby chalupa vypadala jako chalupa babičky, k níž v dětství jezdili. Při osvětlení tak dbají nejen na motivy světel, ale také na to, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Dlouhodobě se upřednostňuje kovové osvětlení, které je pro chalupu jako dělané. Je navíc odolné a vkusné.

I se zmiňovanými retro svítidly neuděláte krok vedle. Jak jsme zmínili, jedná se zejména o závěsná svítidla, která mají motiv kytiček nebo něčeho podobného. Velice často jsou lemy vlnité a pozlacené.

Vkusně vypadají i drátěná svítidla, která vypadají trochu jako lucerničky ukazující v noci cestu.

Jaké osvětlení se na chalupu nehodí?

Aby byl výběr vhodného osvětlení na chalupu snazší, je třeba zúžit výběr i tím, jaká světla naopak na chalupu nevolit. Na chalupu se nehodí moderní osvětlení v podobě sádrových svítidel nebo bodových svítidel. Stejně tak nejsou vhodná masivní velká světla, která nekorespondují s ostatním zařízením chaty či chalupy.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje