Bramborový salátek, kapřík, cukroví – co, když si na tom pochutná i váš pes?

Nepravděpodobná varianta č. 1.: nestane se nic.

Pravděpodobná varianta č. 2.: dojde k otravě.     

Řešení hledejte v našem článku.

Na začátku je důležité říct základní věc: za žádných okolností by se zvíře nemělo dostat k tomu, co máte připraveno ke sváteční večeři – nepřinese mu to totiž nic, kromě následných zdravotních potíží. V tom případě vy zase budete mít o zábavu postaráno, a to v podobě obvolávání veterinárních ordinací, nikoliv štědrovečerního rozdávání dárků pod stromečkem. 

Existuje i několik způsobů, jak předejít tomu, aby vám pes vlezl do misky s bramborovým salátem.

  1. Zvíře musí být poctivě nakrmeno, aby nemělo hlad a chuť najít si něco  k zobání. Když tak mu dopřejte dvojitou porci oblíbených granulí – na Vánoce se přece jí hodně, ne? J 
  2. Vyvenčete psa před tím než se posadíte ke stolu a začnete s jídlem a dárky. Během delší procházky „si vybije baterky“, a tak nebudete muset hlídat ho každou vteřinu.
  3. Pokud máte doma opravdu neúnavné a zvídavé stvoření, které vám stejně bude sedět u židle a nedá pokoj, tak dejte na stůl i misku s pamlsky. Dostane přece něco ze stolu, bude mít pocit sounáležitosti, ale zase vy to budete mít pod kontrolou a budete si jistí, že dostal jen to, co mu prospěje.
  4. Pokud máte doma děti, vysvětlete jim, proč se nesmí dávat pejskovi cukroví nebo čokoláda. 
  Jak zatočit s vaginální mykózou?

Udělali jste všechno, ale nepomohlo to? Zmizela část sladkostí, kaprovy šupinky jsou všude po bytě, pes najednou leží v rohu a neprojevuje zájem ani o stromek, který vám před tím spadnul asi desetkrát?

S největší pravděpodobností půjde o otravu.

Než se dovoláte veterináři, poskytněte pejskovi první pomoc sami, a to v podobě přípravku EnteroZOO.

EnteroZOO je gelový sorbent na bázi organické křemičité sloučeniny a čisté vody, který funguje jako houba: poté, co se dostanou do trávícího systému, částečky gelu navážou na sebe ty škodlivé (případně i víry a bakterie) a odvedou je z těla zvířete ven přirozeným způsobem, tj. se stolicí.

Skvělá zpráva: podání EnteroZOO umožňuje i to, že přípravek nemá chuť a zápach, takže nebude zvířeti jakkoli vadit. Gelová struktura usnadňuje i samotnou aplikaci: podávat přípravek můžete stříkačkou do tlamy, lze jej taky rozmíchat v pitné vodě nebo přidat na pamlsek.

Přesná dávkování pro pejsky a další zvířata najdete na webu www.enterozoo.eu.

Post by admin

Comment(0)