Vánoce jsou za námi a s tím opadl i stres, který k tomuto období zkrátka patří.
Přesto si ještě mnozí z nás užívají sváteční atmosféru a k té neodmyslitelně patří cukroví a všelijaké pochoutky. V pekařství PAUL vám sladké dopřejí v podobě Královského koláče.


Tradice Královského koláče, neboli Galette de Rois pochází z Francie, kde se podává 6. ledna, tedy na svátek Tří králů. I vy si budete moci pochutnat na této dobrotě s mandlovou příchutí. Zároveň je také dostupný ve 2 velikostech. Pokud očekáváte společnost, sáhněte po tom velkém a nebudete se muset strachovat, jestli zbyde na každého. Pokud si chcete pochutnat sami, je tu pro vás Královský koláč i v malé verzi.

Tato tradiční pochoutka ovšem ukrývá mnohem víc, než jen lahodnou chuť. Společně s koláčem totiž obdržíte i keramickou figurku a papírovou korunu. Jedná se o zábavu, kterou ve Francii oslavují právě svátek Tří králů. Figurku schováte dovnitř koláče a soutěží se o to, kdo ji první najde. Ten, kdo bude úspěšný, obdrží korunu a bude mít celý rok štěstí. Pokud si tedy chcete užít zábavu a zároveň si pochutnat, není nic jednoduššího, než zajít na jakoukoliv pobočku pekařství PAUL a objednat si Královský koláč.

Více na www.paul-cz.com.

Post by admin

Comment(0)