Tectonitové dřezy dodají vaší domácnosti moderní vzhled s nádechem luxusu. Jedná se o velmi oblíbenou novinku na českém trhu.

Dřezy neodmyslitelně patří do každé domácnosti. Dnes ale můžeme říci, že není dřez, jako dřez. Nabídka je poměrně široká a to jak z hlediska materiálů, tak i tvarů a možností využití. Na výběr máme klasické nerezové dřezy, finančně náročnější, ale o to kvalitnější dřezy granitové, luxusní keramické a v neposlední řadě dřezy tectonitové.

Vlastnosti tectonitových dřezů

Převratnou novinkou u tectonitových dřezů je materiál, který je k jejich výrobě používán. Jedná se o materiál SMC, doposud používaný v automobilovém průmyslu pro výrobu doplňků vystavených těžkému opotřebení. Vzhled materiálu je velice atraktivní, proto tento typ dřezů může směle konkurovat ostatním produktům dostupným na trhu. K výjimečným vlastnostem, kromě vysoké pevnosti a odolnosti vůči poškození, patří také tepelná odolnost. Dřezům neuškodí teplota 180°C ani náhlý teplotní rozdíl překračující zhruba 100°C. Materiál je navíc nenáchylný k poškrábání a vysoce odolný vůči působení chemických látek. I přesto, že se dřezy vyrábějí v různých barevných provedeních, je potřeba tuto skutečnost brát v potaz. Dřezy totiž nejsou probarveny do hloubky. Jinými slovy jsou uvnitř bílé, takže hluboké škrábance jsou značně viditelné a patrné.

Tectonitové dřezy

Tectonitové dřezy

Kritéria výběru tectonitových dřezů

Při nákupu tectonitových dřezů je dobré si uvědomit parametry, které by měl námi zvolený dřez splňovat. Zaměřit bychom se měli především na rozměr skříňky, způsob montáže, objem vaničky a tvar dřezu.

  Kuchyňské dřezy Franke

Na první pohled mohou být tectonitové dřezy zaměnitelné se dřezy granitovými, které jsou vyrobeny z materiálů obsahujících přibližně 80 % drcené žuly. Jsou však cenové výrazně dostupnější.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

 

 

Related post

Vaše zkušenosti

Keramické dřezy jako designový prvek

Bydlení

Kuchyňské dřezy Franke

Dekorace

Kuchyňské doplňky, které ocení každá žena

Comment(0)