Vlasy jsou naše chlouba. Snažíme se, aby byly co nejkrásnější, hebké a lesklé, objemné a nadýchnuté. Když na ně působí povětrnostní vlivy, v létě slunce a voda, v chladnějších obdobích vlhkost a chlad nebo dokonce mráz, věnujeme velkou pozornost výběru kvalitního šamponu a kondicionéru, vlasovým maskám i zábalům. Hledáme prostředky vyrobené podle nejnovějších vědeckých poznatků nebo saháme po domácích osvědčených receptech.

Abychom měli vlasy krásné, je třeba, aby byly především zdravé. Zdravý vlas je pevný a přitom pružný, neláme se a není vysušený. Potřebuje k růstu vitamíny a minerály, které získáváme především z potravy. Křemík se stará o to, aby pojivová složka všech tkání byla pevná a pružná, síra dodává lesk a hebkost, zinek obecně prospívá všem tkáním a zejména je jeho dostatek nutný pro správnou funkci pokožky a tedy i kvalitu vlasů, ale také nehtů. Vitamíny skupiny B a vitamín C působí antioxidačně a napomáhají vstřebávání látek potřebných pro posílení růstu vlasů.

Vlasová výživa zevnitř je tedy nejméně stejně důležitá jako zevní péče o vlasy. Potraviny, které jíme, nám sice zajišťují přísun látek potřebných pro zdraví nejen vlasů, v podmínkách působení stresu i ne zrovna čistého životního prostředí jejich potřeba výrazně stoupá. A zde přicházejí ke slovu přípravky dodávající výživné substance.

  Jak léčit akné u dospělých?

Novinkou na trhu v oblasti péči o vlasy je vlasový aktivátor Vlasové hnojivo. Vlasová výživa zevnitř prostřednictvím vyváženého poměru látek podporujících normální stav pokožky, vlasů a nehtů pomůže významně regenerovat i vlasy namáhané barvením či trvalou, sportem nebo náročným životním stylem. Podporuje růst vlasů a vlas vyrůstá zdravý, pevný a pružný, jeho struktura je kvalitní už od kořínku a celý vlasový porost tak získává lesk a objem. Naše vlasy tak můžou zářit zdravím a podpořit naše sebevědomí.

Comment(0)