- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyPři hubnutí se zaměřte na správnou skladbu jídelníčku

Při hubnutí se zaměřte na správnou skladbu jídelníčku

-

- Komerční sdělení -aktuality

Je jedno, jaký je měsíc nebo den, jelikož hubnutí může začít kdykoliv. Jediné, co je třeba vědět, je správný postup. Vše záleží na tom, zda máte správný dietní jídelníček. A co by měl obsahovat?

Stále více lidí ví, žen je to skutečně jenom jídelníček na hubnutí, který dokáže při redukci hmotnosti maximálně pomoci. Proto se stávají minulostí různé metody, které jsou založeny na hladovění. Podívejme se společně na to, co by měl takový jídelníček vlastně obsahovat. Nejprve však dodejme, že je dobré získat ho od odborníka, který nám ho napíše na míru. A to s ohledem na cíle, denní režim, nebo náš metabolický typ.

I při hubnutí nezapomínejme na dostatečný příděl živin

Naše tělo bez nich fungovat nemůže, a pokud jich má nedostatek, může vyjít celá dieta vniveč. Cílem jídelníčku by tak měla být snaha primárně změnit náš metabolismus. A to tak, že tělo přestane vytvářet tukové zásoby a k hubnutí bude docházet přirozeně. Vzhledem k tomu by tak náš jídelníček měl obsahovat třeba bílkoviny, dostatek vlákniny, zdravé tuky, ale i vitamíny a minerály. Abychom však měli i dostatek energie, neměli bychom zapomínat také na sacharidy – tedy složitější cukry. Nikoliv ty jednoduché.

Jak na zdravé hubnutí? Pestrá strava pomůže

Je chybné se domnívat, že by bylo třeba konzumovat jenom jednotvárnou stravu, v podobě ovoce a zeleniny. Ta je sice základem, ale rozhodně není jedinou složkou vašeho jídelníčku. I pokud máte v plánu zdravé hubnutí spojené s rychlým úbytkem, neměli byste zapomínat na další potraviny. Jaké to jsou, třeba maso včetně rybího, mléčné výrobky včetně sýrů, nebo také různé typy příloh, luštěnin a mnoha dalších jídel. To vše by mělo být poskládáno do několika porcí, které budete jíst po dobu celého dne. Proč? Abyste zhubli zdravě a dokonce také jednoduše. Stačí udělat onen první krok, kterým by mělo být kontaktování odborníka na výživu.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje