- Komerční sdělení -zeny
BydleníJak si vybrat vhodné povlečení?

Jak si vybrat vhodné povlečení?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Barva a vzor

V dnešní době plné možností, má každý svůj dům zařízen v jiném stylu či barvách. Naštěstí roste také množství nabízených vzorů všech doplňků, tedy i povlečení. Ne každý motiv se však hodí do každého interiéru. 

Pokud máte ložnici vybavenou spíše v čistých světlých barvách, můžete zvolit nějaký výraznější vzor, který každého zaujme hned při vstupu. K modernímu vybavení se nejvíce hodí geometrické tvary, které tak doplní moderní design. Máte rádi romantický styl? Zvolte květinové vzory, které dodají Vaší ložnici nádech lásky.
Pokud se chcete cítit útulně, zvolte nějaké přírodní barvy, které nebudou razit do očí.

Velikost povlečení

Nejčastěji používaná velikost přikrývky je 140x200cm, případně prodloužená délka 140×220, s polštářem velikosti 70x90cm. Na tuto velikost naleznete na trhu i nejvíce vzorů a barev, ze kterých můžete vybírat. V poslední době je také čím dál více oblíbené povlečení na francouzskou deku. Tato deka se používá pro oba partnery. Její velikost je 240×200 cm, nebo prodloužená délka 220×240.
Povlečení se samozřejmě také vyrábí do dětských postýlek, kde běžná velikost činí 90×140 cm u přikrývky a 40×60 cm u polštáře.

Materiál

Krepové povlečení

Krepové povlečení je velmi oblíbené hlavně díky tomu, že jej nemusíte žehlit.
Zároveň také vyniká svými izolačními vlastnostmi. To znamená že v zimě zahřeje a v létě chladí. Kvalitní krepové povlečení by opět mělo být vyrobeno ze 100 % bavlny se speciální technologickou úpravou, která způsobuje zvlněnost materiálu.

Bavlněné povlečení

Jedno z nejpoužívanějších povlečení je povlečení bavlněné.
Pokud chcete mít jistotu, že je Vaše povlečení kvalitní, musí být vyrobeno ze 100% bavlny. Díky jeho savosti a prodyšnosti jej můžete používat v každé roční období.

Povlečení z mikroplyše

Povlečení z mikroplyše je velmi oblíbené díky jeho hřejivosti. Je také velmi hebké a příjemné na dotek. Povlečení je vhodné i pro alergiky. I přes jeho hřejivost je vhodné také na léto, jelikož vyniká vysokou savostí.

Flanelové povlečení

Flanelové povlečení je tvořenou tkaninou upravenou česáním po obou stranách, díky tomu dobře izoluje teplo – vhodné je proto do zimních měsíců.
Kvalitní flanelové povlečení by mělo být vyrobeno ze 100% bavlny. Výhodou je také nenáročná údržba.

Povlečení z bavlněného saténu

Bavlněné saténové povlečení je vyrobeno z nejkvalitnější česané bavlněné příze 100% bavlny. Díky tomu, se saténové povlečení řadí k nejoblíbenějšímu materiálu na trhu.
Vyniká také svou hebkostí a je velmi příjemné na dotek.

Veškeré výrobky můžete zakoupit u společnosti Polášek Holešov – www.polasek-holesov.cz 

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje