Po probdělé noc člověka ráno mnohdy překvapí kromě vyčerpání také kruhy pod očima. Je však nedostatek spánku jedinou příčinou jejich vzniku? Jak se jich dá zbavit a předejít jejich tvorbě? Je to vůbec možné? V následujícím článku se dozvíte, jak zařídit, abyste již nemusela každé ráno kruhy pod očima maskovat pod make-upem.

Příčiny vzniku kruhů pod očima

Vznik kruhů pod očima je spojen s omezením průtoku krve v oblasti kolem očí. To způsobí roztažení krevních cév, které skrz tenkou pokožku namodrale prosvítají. Svou roli zde hraje také stárnutí, kdy s přibývajícím věkem pokožka v oblasti očí slábne, a tím kruhy pod očima ještě zvýrazňuje. Proto je potřeba o oční okolí vhodně pečovat, a to nejen ve stáří. K omezení průtoku krve v oblasti okolo očí nejvíce přispívá nedostatek spánku a dlouhodobá únava. Není to však jediná příčina. Jde ruku v ruce s dalším namáháním očí, tedy například s dlouhým sledováním monitoru počítače nebo pobytem v zakouřené místnosti.

  Trápí vás velký či křivý nos? Pomůže líčení nebo plastika

Prevence je nelepším lékem

Mnoho důvodů ke vzniku kruhů pod očima je způsobeno špatným životním stylem. Pokud tedy upravíte svůj denní režim a životosprávu, může vám to pomoci problémy s kruhy pod očima zmírnit. Pijte dostatek čisté vody, zařaďte do svého jídelníčku vitamíny a minerály – zejména železo a zinek. Hlídejte si, abyste měli dostatek kvalitního spánku a nepřetěžovali oči nadměrným sledováním monitoru počítače. Určitě jste také v mnoha filmech viděla, jak v kosmetickém salónu na unavené oči pokládají plátky okurky. A vědí proč. Chlad pomáhá zmírňovat otok očí a zvyšuje prokrvení pokožky. Stejně působí i tenké slupky z brambor nebo kostka ledu, kterou opatrně položíte na postižené místo. Jistě vám také pomůže, pokud budete o pokožku kolem očí správně pečovat s použitím vhodných kosmetických přípravků.

Když už nic nepomáhá

Přesto se však může stát, že vám ani jedna z výše popisovaných rad nepomůže a kruhů pod očima se nezbavíte. Je možné, že tehdy se již jedná o nebezpečnější záležitost. Občas bývají kruhy pod očima příznakem dalších onemocnění, jako jsou problémy s játry, střevy, ledvinami nebo štítnou žlázou. Měli byste proto v takovém případě navštívit lékaře, který by vám pomohl možnost těchto onemocnění vyvrátit.

  Posilovací expandér pro pevné a zdravé tělo

Post by admin

Comment(0)