- Komerční sdělení -zeny
ZdravíJak zatočit s kruhy pod očima

Jak zatočit s kruhy pod očima

-

- Komerční sdělení -aktuality

Po probdělé noc člověka ráno mnohdy překvapí kromě vyčerpání také kruhy pod očima. Je však nedostatek spánku jedinou příčinou jejich vzniku? Jak se jich dá zbavit a předejít jejich tvorbě? Je to vůbec možné? V následujícím článku se dozvíte, jak zařídit, abyste již nemusela každé ráno kruhy pod očima maskovat pod make-upem.

Příčiny vzniku kruhů pod očima

Vznik kruhů pod očima je spojen s omezením průtoku krve v oblasti kolem očí. To způsobí roztažení krevních cév, které skrz tenkou pokožku namodrale prosvítají. Svou roli zde hraje také stárnutí, kdy s přibývajícím věkem pokožka v oblasti očí slábne, a tím kruhy pod očima ještě zvýrazňuje. Proto je potřeba o oční okolí vhodně pečovat, a to nejen ve stáří. K omezení průtoku krve v oblasti okolo očí nejvíce přispívá nedostatek spánku a dlouhodobá únava. Není to však jediná příčina. Jde ruku v ruce s dalším namáháním očí, tedy například s dlouhým sledováním monitoru počítače nebo pobytem v zakouřené místnosti.

Prevence je nelepším lékem

Mnoho důvodů ke vzniku kruhů pod očima je způsobeno špatným životním stylem. Pokud tedy upravíte svůj denní režim a životosprávu, může vám to pomoci problémy s kruhy pod očima zmírnit. Pijte dostatek čisté vody, zařaďte do svého jídelníčku vitamíny a minerály – zejména železo a zinek. Hlídejte si, abyste měli dostatek kvalitního spánku a nepřetěžovali oči nadměrným sledováním monitoru počítače. Určitě jste také v mnoha filmech viděla, jak v kosmetickém salónu na unavené oči pokládají plátky okurky. A vědí proč. Chlad pomáhá zmírňovat otok očí a zvyšuje prokrvení pokožky. Stejně působí i tenké slupky z brambor nebo kostka ledu, kterou opatrně položíte na postižené místo. Jistě vám také pomůže, pokud budete o pokožku kolem očí správně pečovat s použitím vhodných kosmetických přípravků.

Když už nic nepomáhá

Přesto se však může stát, že vám ani jedna z výše popisovaných rad nepomůže a kruhů pod očima se nezbavíte. Je možné, že tehdy se již jedná o nebezpečnější záležitost. Občas bývají kruhy pod očima příznakem dalších onemocnění, jako jsou problémy s játry, střevy, ledvinami nebo štítnou žlázou. Měli byste proto v takovém případě navštívit lékaře, který by vám pomohl možnost těchto onemocnění vyvrátit.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje