Ostropestřec mariánský je impozantní rostlina, která dorůstá až 2 metrů a má nádherné bodlákovité květy. V posledních letech je stále více známá a využívaná pro své vynikající účinky, a to nejen u lidí, ale i u zvířat. Pochází z jižnějších krajů, u nás planě neroste, ale je pěstována.

Očista jater a podpora regenerace

Tato rostlina má blahodárný vliv především na naše játra. Dokáže je totiž regenerovat a obnovovat naplno jejich detoxikační a čistící funkci. Hlavní účinnou složkou jsou flavonolignany souhrnně označované jako silymarin. Podporují regeneraci poškozených buněk jater, působí antioxidačně a posilují imunitu. Mimo to se dokážou navázat na membrány jaterních buněk a bránit vniknutí toxinů dovnitř. Je to tedy opravdový balzám pro naše játra.

Kdy se ostropestřec doporučuje?

Ostropestřcovou kúru by si měl jednou za čas dopřát snad každý z nás, a při některých potížích se vyloženě doporučuje. Svou oblibu nachází tato bylina i ve veterinární medicíně. Výborná je při léčbě poškozených jater, doporučuje se u léčených alkoholiků a drogově závislých, po prodělání žloutenky, otravy, při dlouhodobém užívání některých léků a v mnoha dalších případech.

  Neutrácejte zbytečně za léky – ušetřete, a ještě si zjednodušte nákup!

Braňte své tělo před toxiny!

Dnešní doba vystavuje naše tělo různým škodlivinám a chemikáliím, v prostředí i stravě se s nimi setkáváme prakticky denně. Zákonitě tím organismus trpí a jednou za čas je dobré jej očistit. K tomu je ostropestřec ideální. Jeho užíváním játra čistíme, lépe se regenerují a mohou tak dobře vykonávat svou funkci.

Není čeho se bát

Přípravky s ostropestřcem mariánským paří mezi velmi bezpečné, vhodné i v případech, kdy se syntetické léky nedoporučují. Vyhnout by se jim měly pouze těhotné ženy nebo osoby s vysokým krevním tlakem. Pokud se rozhodnete ostropestřec užívat a nejste si jisti, nebojte se poradit v lékárně nebo u svého lékaře.

Velký výběr přípravků

Jaké preparáty zvolit? Je jich celá řada. Pro největší efekt by se měl ostropestřec užívat jako kúra, a pravidelně po několika měsících opakovat. Vybrat si můžeme formu v podobě čajů, tinktur, tablet, kapslí nebo oleje. Kde se dozvědět více? Zkuste stránku http://www.zdravi-nemoc.cz.

Comment(0)