Příroda ním poskytuje nepřeberné množství látek, které jsme již zapomněli používat. Vraťme se znovu ke kořenům starých tradic a poslechněme rady zkušených.

pleť

Krásu a zdraví čerpejte z přírody

Moderní kosmetika se dnes opět vrací k osvědčeným přírodním zdrojům. Konopí se během tisíciletí ukázalo jako lék prospěšní lidstvu na všechny možné neduhy.

Z jeho semen se za studena získává konopný olej, ve kterém jsou v hojném množství zastoupeny vzácné nenasycené mastné kyseliny. Dále také obsahuje minerály, vitamíny, chlorofyl a další. Jako vynikající jsou známi hydratační schopnosti. Konopná kosmetika vrací pokožce přirozený a mladiství vzhled, vyživuje a podporuje její regeneraci.

Suchá  pleť si nerozumí s mýdlem

Pleť bývá po umytí často nepříjemně napjatá a může se dokonce tvořit i nepříjemná vyrážka či časem ekzém. Základem péče je čištění. Suchá pleť je velmi citlivá, proto je dobré vybírat kosmetiku bez alkoholu.

Mýdlo zbytečně vysušuje a proto je lepší zvolit jemnější přípravek určený přímo na suchou pokožku. Velmi důležitý je , ale i správný postup jak pleť čistit. Na očištění nejprve použijeme hydratační pleťovou vodu opět určenou pro suchou pokožku. Potom naneste hydratační krém.

  Esenciální oleje, aneb vůněmi ke kráse a zdraví

Mastná pleť vyžaduje také ošetření

Tento typ pleti se označuje nadbytkem kožního mazu což vyžaduje velkou opatrnost při čištění a aplikaci make-upu. Na mastnou pleť nevyzrajete častým čištění a používáním přípravků s alkoholem. Příliš agresivní přípravky mohou způsobit vysoušení pokožky a pleť reaguje tím,že začne vytvářet ještě větší množství kožního mazu.

Normální pokožka a hydratace

U tohoto typu je T-zona   spíš mastnější a tváře sušší.na místech, které jsou nejvíce vystavena slunci a nepřízni počasí, jsou mazové žlázky hustěji posazené. Produkují více mazu a tak chrání  částečně pleť. Opět jedna z nejdůležitější věcí je hydratace a čištění na noc.  Použijte noční krém.

 

 

 

Related post

Služby

Přírodní kosmetika až z Kréty

Zdraví

Jak na pigmentové skvrny

Zdraví

Esenciální oleje, aneb vůněmi ke kráse a zdraví

Comment(0)