- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiKosmetika a naše pleť

Kosmetika a naše pleť

-

- Komerční sdělení -aktuality

Příroda ním poskytuje nepřeberné množství látek, které jsme již zapomněli používat. Vraťme se znovu ke kořenům starých tradic a poslechněme rady zkušených.

pleť

Krásu a zdraví čerpejte z přírody

Moderní kosmetika se dnes opět vrací k osvědčeným přírodním zdrojům. Konopí se během tisíciletí ukázalo jako lék prospěšní lidstvu na všechny možné neduhy.

Z jeho semen se za studena získává konopný olej, ve kterém jsou v hojném množství zastoupeny vzácné nenasycené mastné kyseliny. Dále také obsahuje minerály, vitamíny, chlorofyl a další. Jako vynikající jsou známi hydratační schopnosti. Konopná kosmetika vrací pokožce přirozený a mladiství vzhled, vyživuje a podporuje její regeneraci.

Suchá  pleť si nerozumí s mýdlem

Pleť bývá po umytí často nepříjemně napjatá a může se dokonce tvořit i nepříjemná vyrážka či časem ekzém. Základem péče je čištění. Suchá pleť je velmi citlivá, proto je dobré vybírat kosmetiku bez alkoholu.

Mýdlo zbytečně vysušuje a proto je lepší zvolit jemnější přípravek určený přímo na suchou pokožku. Velmi důležitý je , ale i správný postup jak pleť čistit. Na očištění nejprve použijeme hydratační pleťovou vodu opět určenou pro suchou pokožku. Potom naneste hydratační krém.

Mastná pleť vyžaduje také ošetření

Tento typ pleti se označuje nadbytkem kožního mazu což vyžaduje velkou opatrnost při čištění a aplikaci make-upu. Na mastnou pleť nevyzrajete častým čištění a používáním přípravků s alkoholem. Příliš agresivní přípravky mohou způsobit vysoušení pokožky a pleť reaguje tím,že začne vytvářet ještě větší množství kožního mazu.

Normální pokožka a hydratace

U tohoto typu je T-zona   spíš mastnější a tváře sušší.na místech, které jsou nejvíce vystavena slunci a nepřízni počasí, jsou mazové žlázky hustěji posazené. Produkují více mazu a tak chrání  částečně pleť. Opět jedna z nejdůležitější věcí je hydratace a čištění na noc.  Použijte noční krém.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje