Je charakteristickým rysem dnešní doby, že celá řada zákazníků klade při svém výběru libovolného produktu největší důraz na cenu, což se projevuje tím, že se na trhu vyskytuje celá řada výrobků pochybné kvality.

To se týká i nabídky plastových oken! Jak vybrat plastová okna, aby plnila co nejlépe svůj účel?

Plastová okna v profilech třídy A by měla být samozřejmostí

Protože jedním z typických rysů současnosti je výroba stále větších a těžších plastových oken, je třeba pohlídat si, aby byla dodávaná plastová okna jen v profilech třídy A.

Je tomu tak z prostého důvodu, že různé výzkumu přesvědčivě ukázaly, že pevnost rohů u profilů třídy B je při komparaci s třídou A nižší o 15-25 %.

Pevnost rohového spoje u svařených rámů a křídel je přitom udávána jako zcela zásadní vlastnost nutná pro stabilitu a životnost plastových oken.

  Přírodní zdroj vitality – to je Kotvičník

Konstrukční stabilitu okna zlepšují jen vnitřní výztuhy

Při koupi plastových oken je třeba trvat na uzavřených výztuhách v jejich rámu. Protože tato výztuha je uvnitř a není vidět, vyskytují se i prodejci, kteří v tomto ohledu šidí.

Ideálním řešením rozhodně není otevřená výztuha, která sice spoří materiál, ale pouze uzavřená výztuha zkvalitňuje konstrukční stabilitu okna.

Středové těsnění má různé přednosti

Šetřit se rozhodně nevyplatí ani na těsnění! Kupující by se měli ptát jen po plastových oknech se středovým těsněním, jímž se rozumí třetí okenní těsnění ukryté v prostoru mezi křídlem a rámem okna.

Středové těsnění je zárukou kvalitnějších tepelněizolačních vlastnosti, dobře tlumí zvuk a přispívá k lepšímu utěsnění křídla k rámu.

Plastová okna lze volit v moderních barvách

Plastová okna již v současnosti rozhodně nejsou jen bílá! V kursu je naopak barevnám různorodost, a to hlavně elegantní matné tóny tmavších odstínů.

Samozřejmostí pochopitelně je, že povrchová úprava musí vykazovat značnou odolnost proti poškrábání a otěru.

Post by admin

Comment(0)