- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiCo nás může potkat v létě?

Co nás může potkat v létě?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Konečně teplo, sluníčko no prostě paráda

Všichni jsme již natěšeni na letní počasí a vůbec nás nemrzí, že zima je za námi. Co nás, ale čeká a na co si dát pozor? V první euforii si možná vůbec neuvědomíme jak je teplo a slunce zrádné. Může dojít k přehřátí organismu a máme úpal nebo úžeh jak vyšitý. Obě tyto komplikace se ale projevují i léčí podobně. Provázejí je bolesti hlavy, závratě, zvýšená teplota i zvracení. U úpalu se mohou také objevit křeče.

Jak těmto nepříjemnostem předcházet?

První a zásadní věcí je dodržování dostatečného pitného režimu, vyhýbání se polednímu slunci, zajistit si dostatečný odpočinek a samozřejmostí je pokrývka hlavy. Pokud už je však pozdě a dostaví se první příznaky, jděte si lehnout do dobře větrané a chladnější místnosti, doplňte tekutiny a ochlazujte si hlavu a zátylek mokrým studeným ručníkem.

Krásné opálení nemusí být vždy zdravé

Pokud se opalujete rádi a bronzová pleť vám náramně sluší, nezapoměňte, že se nic nemá přehánět. Slunce naši pokožku nejen zbarvuje do hněda, ale může ji i spálit. Předejděte těmto komplikacím a používejte opalovací krémy s dostatečným ochranným faktorem. Na slunci nezůstávejte příliš dlouho doba by neměla přesáhnout 10-15 minut. V případě vyskytnutí popáleniny je prvním řešením chlazení postiženého místa třeba studeným jogurte a následně namažte panthenolem. Zkusit můžete i obklady z ze silného odvaru černého čaje.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

 

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje