- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylPraktický průvodce velikostmi prstenů – jaké jsou nejčastější?

Praktický průvodce velikostmi prstenů – jaké jsou nejčastější?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kolem výběru odpovídající velikosti prstýnku panuje lehká nervozita a obavy. Starosti může způsobovat to, že prstýnek má být překvapení. Pokud nepadne, může ohrozit celou kouzelnou chvíli. Nebo si možná nevíte rady, jak v takové situaci dál se šperkem naložit. Právě proto se budeme v následujících řádcích snažit vnést do tohoto tématu jasno.

Jak měří velikost prstenu odborníci?

Je hned několik možností, jak změřit velikost prstenu správně. Jednou z nich je navštívit profesionála přímo v klenotnictví. Tím, že můžete vyzkoušet několik velikostí, chvíli je na prstu nechat a dobře se rozmyslet, si budete mnohem jistější. Současně i uvidíte, jak dobře se dá prsten přetáhnout přes klouby. Pokud máte větší klouby, u prstýnku to musíte brát v potaz, aby se dal dobře nasadit a současně nemohl snadno sklouznout.

Jak zjistit velikost prstenu tajně?

Ideální je, pokud máte k dispozici prstýnek, o kterém víte, že dobře sedí. V tom případě máte víc možností, jak velikost prstenu určit. Pozor dávejte na to, aby šlo o prsten nošený na tom správném prstě, u zásnubních prstenů nejčastěji na levém prsteníčku. Jestli se vám podaří ho „uloupit“ jen na krátkou chvíli, změřte jeho vnitřní průměr pravítkem. Když si ho budete moct půjčit, přineste ho ke šperkaři a on jeho velikost zjistí pomocí tzv. trnu.

Pokud se musíte obejít bez jakékoliv nápovědy, zkuste si najít šikovnou záminku, jak změřit obvod prstu pomocí provázku, papírové pásky nebo zubní nitě. I tady platí, že musíte dát pozor i na klouby budoucího nositele či nositelky. Pokud vás zajímají ještě podrobnější informace, šperkařský ateliér KLENOTA má na svém webu podrobný článek, který se velikostem prstenů věnuje.

Jaké jsou nejčastější velikosti prstenů pro dámy i pány?

Velikosti se obecně uvádí s pomocí vnitřního průměru prstenu nebo vnitřního obvodu, tedy obvodu prstu (tzv. EU velikost). U snubních prstenů (tedy na prsteníčku levé ruky) u nás platí, že nejčastější dámské velikosti jsou 52 a 53 a nejčastější pánské velikosti 59 až 61.

Ve Velké Británii se ale třeba velikosti označují písmeny E až U a u dam je nejběžnější M a u pánů T. V USA se používá číselná stupnice založená na tloušťce prstu a ženy nejčastěji nosí velikosti 6 a muži od 9. A například Asiatky mají podle stejné stupnice běžně velikosti 4–5 a Asiaté zhruba o 3 velikosti větší.

Co když se přece jen nepodaří vybrat správně?

Aby vás nemuselo trápit, co se stane, když špatně vyberete, najděte si šperkařské studio, které poskytuje možnost upravit velikost podle potřeby. Pokud jde o prsten vyrobený na míru podle vašeho návrhu, konzultujte s klenotníkem možnost případné úpravy předem. To vám dodá klid na duši.

Věříme, že vám tento článek pomohl ujasnit si, jak při zjišťování velikosti prstenů postupovat. Teď už nezbývá nic jiného, než se pustit do výběru toho pravého!

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje